27.07.2023 Zaujímavosti

Traja veteráni vypovedali pred Kongresom o UFO, USA vláda vraj tají informácie.

Ilustračné foto Gipsy Television

Traja bývalí príslušníci amerických ozbrojených síl vypovedali v stredu pred vyšetrovacím podvýborom Snemovne reprezentantov Kongresu o takzvaných neidentifikovaných lietajúcich objektoch UFO. Varovali pritom, že pozorované úkazy predstavujú problém pre národnú bezpečnosť a vláda informácie o UFO zatajuje. Uviedla to americká televízia CNN.

"Ak sú tieto neidentifikované anomálne fenomény (UAP) cudzie drony, tak je to akútny problém pre národnú bezpečnosť. Ak je to niečo iné, tak je to záležitosť pre vedu. V každom prípade sú neidentifikované objekty dôvodom obáv o bezpečnosť leteckej dopravy," vyhlásil pred členmi podvýboru bývalý pilot námorníctva Ryan Graves. Teraz vedie združenie Američania za bezpečný vzdušný priestor, ktoré nabáda pilotov, aby nahlasovali incidenty s UAP.

Vláda zverejnila v uplynulých rokoch niekoľko správ o pozorovaných UAP. Niektoré úkazy ostávajú nevysvetlené, iné označila za balóny, drony, vtáky, meteorologické javy alebo napríklad aj letiace igelitky. O svojich vlastných pozorovaniach UAP hovoril pred podvýborom okrem Gravesa aj ďalší bývalý dôstojník námorníctva David Fravor a niekdajší spravodajský dôstojník letectva David Grusch.

"Technika, ktorú sme videli, bola oveľa pokročilejšia než tá naša," povedal Fravor o incidente, ktorého bol vraj svedkom v roku 2004. Grusch vyhlásil, že vláde sa podarilo zaistiť nielen techniku, ale aj telá pilotov, ktorí údajne neboli ľudské bytosti. Keď sa ho kongresmani pýtali na podrobnosti, priznal, že sám to nevidel, iba počul. Ale vraj im môže predložiť zoznam svedkov, ktorí o tom majú viac informácií.

Podľa republikánskeho kongresmana Tima Burchetta, ktorý inicioval zasadnutie podvýboru, ide o otázku transparentnosti zo strany vlády. "Nechceme na podvýbore riešiť zelených mužíčkov či lietajúce taniere... Chceme sa len dostať k faktom. Chceme odhaliť, čo (vláda) zatajuje, a verím, že toto je len začiatok mnohých ďalších vypočutí," dodal.

Na zasadnutí podvýboru Snemovne reprezentantov nevystúpili žiadni vládni predstavitelia. Riaditeľ úradu Pentagónu na vyšetrovanie neidentifikovaných anomálnych fenoménov Sean Kirkpatrick na jar vypovedal pred jedným zo senátnych podvýborov, že vláda skúma 650 nahlásených incidentov. Zdôraznil však, že neexistujú dôkazy o mimozemskom živote a jeho úrad taktiež nedisponuje vierohodnými dôkazmi o lietajúcich objektoch, ktoré by sa pohybovali v rozpore s fyzikálnymi zákonmi.

Na potrebe ďalej tlačiť na vládu, aby bola v prípade UFO transparentnejšia, sa zhodli demokratickí aj republikánski členovia podvýboru Snemovne reprezentantov.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.