Humenné, 19.2.2014 Zaujímavosti

NEUVERITEĽNÉ: Máme 56 ročné video rómskej osady v Humennom

foto Gipsy Television

Na webovej stránke Dailymotion sa objavilo video, ktoré zrejme pochádza z dielne Československej televízie z roku 1958. Na záberoch je vidieť ako so vyvíjal život v rómskej osade v Humennom, ktorú nazývajú tamojší obyvatelia "Podskalka".

Škola o ktorej je zmienka v reportáži podľa informácií Gipsy Television ešte stále existuje, len prešla rekonštrukciou. Podľa Jozef Koky z Humenného niektorí ľudia z televíznej reportáže už nežijú niekoľko rokov. "Učiteľ, ktorý je na videu učil dokonca aj moju mamu. Keď som jej ho ukázal spomenula si na neho. Vraj bol veľmi prísny a údajne ich často bil rákoskou po dlaniach," povedal Koky pre Gipsy Television. 


Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.