Humenné, 19.2.2014 Zaujímavosti

NEUVERITEĽNÉ: Máme 56 ročné video rómskej osady v Humennom

foto Gipsy Television

Na webovej stránke Dailymotion sa objavilo video, ktoré zrejme pochádza z dielne Československej televízie z roku 1958. Na záberoch je vidieť ako so vyvíjal život v rómskej osade v Humennom, ktorú nazývajú tamojší obyvatelia "Podskalka".

Škola o ktorej je zmienka v reportáži podľa informácií Gipsy Television ešte stále existuje, len prešla rekonštrukciou. Podľa Jozef Koky z Humenného niektorí ľudia z televíznej reportáže už nežijú niekoľko rokov. "Učiteľ, ktorý je na videu učil dokonca aj moju mamu. Keď som jej ho ukázal spomenula si na neho. Vraj bol veľmi prísny a údajne ich často bil rákoskou po dlaniach," povedal Koky pre Gipsy Television. 


Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.