Bratislava, 26.11.2014 SPRÁVY

ŽUPNÉ VOĽBY: Historicky prvé obvinenie z volebnej korupcie

ilustračné foto Gipsy Television

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil po prvý krát v histórii osobu z volebnej korupcie. Obvinený mal ponúkať ako úplatok poukážky na zľavu 5 eur a „naturálie".

"Ide o 40 ročného Sándora Sz., ktorý mal sľúbiť viacerým osobám úplatok za hlasovanie ním určených osôb. Týkalo sa volieb do vyšších územných celkov, konkrétne niektorých kandidátov za poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja. Lístok s číslami kandidátov, ktorých „treba" voliť mal odovzdať osloveným priamo na verejnosti v obci Šimonovce v rimavskosobotskom okrese. Za ich zakrúžkovanie mal obvinený sľúbiť zľavové kupóny a tabak, ktorý mal byť dodaný nasledujúci deň," povedal pre Gipsy Television Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru SR.

 

Za volebnú korupciu skončil v rukách polície a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody od jedného až do piatich rokov. Stíhaný je na slobode.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.