Bratislava, 26.11.2014 SPRÁVY

ŽUPNÉ VOĽBY: Historicky prvé obvinenie z volebnej korupcie

ilustračné foto Gipsy Television

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil po prvý krát v histórii osobu z volebnej korupcie. Obvinený mal ponúkať ako úplatok poukážky na zľavu 5 eur a „naturálie".

"Ide o 40 ročného Sándora Sz., ktorý mal sľúbiť viacerým osobám úplatok za hlasovanie ním určených osôb. Týkalo sa volieb do vyšších územných celkov, konkrétne niektorých kandidátov za poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja. Lístok s číslami kandidátov, ktorých „treba" voliť mal odovzdať osloveným priamo na verejnosti v obci Šimonovce v rimavskosobotskom okrese. Za ich zakrúžkovanie mal obvinený sľúbiť zľavové kupóny a tabak, ktorý mal byť dodaný nasledujúci deň," povedal pre Gipsy Television Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru SR.

 

Za volebnú korupciu skončil v rukách polície a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody od jedného až do piatich rokov. Stíhaný je na slobode.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.