10.11.2018 SPRÁVY

VOĽBY18: Na Zemplíne je zatiaľ priebeh volieb pokojný.

foto: TASR

Priebeh komunálnych volieb na Zemplíne je zatiaľ pokojný. Tvrdia to zapisovatelia mestských i okresných volebných komisií.

Zapisovateľ Mestskej volebnej komisie v Michalovciach Ján Bumbera povedal, že v lokalite Angi mlyn zaevidovali vozidlo s označením volebná hliadka. "Polícia to overila, zistila, že nevyvíja žiadnu činnosť, nie je tam volebná miestnosť, ponechali sme to tak," vysvetlil.

Podľa jeho slov, jedného kandidáta na poslanca zaznamenali pred volebnou miestnosťou na Kapušianskej ulici. "Toho tiež identifikovali a vyzvali ho, aby opustil priestor a odišiel," dodal.

Ako uviedol predseda MVK v Humennom Ján Metyľ, v niektorých okrskoch doplnili zásteny, aby v prípade väčšieho počtu voličov v miestnosti nemuseli ľudia dlho čakať v rade.

V okresoch Michalovce a Sobrance sa konajú komunálne voľby v 121 obciach a štyroch mestách. Približný počet voličov v oboch je 108.000. O 16.000 voličov menej evidujú v okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce. Svojich zástupcov si v nich zvolia občania 115 obcí a troch miest.

Vo Vranovskom okrese sa v sobotu volí v 65 obciach a dvoch mestách. O najvyšší post v dedine i poslanecké stoličky neprejavil záujem nikto v Girovciach. Počet voličov v tomto okrese sa pohybuje okolo 64.000.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.