10.11.2018 SPRÁVY

VOĽBY18: Na Zemplíne je zatiaľ priebeh volieb pokojný.

foto: TASR

Priebeh komunálnych volieb na Zemplíne je zatiaľ pokojný. Tvrdia to zapisovatelia mestských i okresných volebných komisií.

Zapisovateľ Mestskej volebnej komisie v Michalovciach Ján Bumbera povedal, že v lokalite Angi mlyn zaevidovali vozidlo s označením volebná hliadka. "Polícia to overila, zistila, že nevyvíja žiadnu činnosť, nie je tam volebná miestnosť, ponechali sme to tak," vysvetlil.

Podľa jeho slov, jedného kandidáta na poslanca zaznamenali pred volebnou miestnosťou na Kapušianskej ulici. "Toho tiež identifikovali a vyzvali ho, aby opustil priestor a odišiel," dodal.

Ako uviedol predseda MVK v Humennom Ján Metyľ, v niektorých okrskoch doplnili zásteny, aby v prípade väčšieho počtu voličov v miestnosti nemuseli ľudia dlho čakať v rade.

V okresoch Michalovce a Sobrance sa konajú komunálne voľby v 121 obciach a štyroch mestách. Približný počet voličov v oboch je 108.000. O 16.000 voličov menej evidujú v okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce. Svojich zástupcov si v nich zvolia občania 115 obcí a troch miest.

Vo Vranovskom okrese sa v sobotu volí v 65 obciach a dvoch mestách. O najvyšší post v dedine i poslanecké stoličky neprejavil záujem nikto v Girovciach. Počet voličov v tomto okrese sa pohybuje okolo 64.000.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.