30.05.2020 SPRÁVY

VIDEO: Takú chudobu ste ešte nevideli. Matka s deťmi žije v chátrajúcom karavane.

O chudobných ľuďoch, ktorí žijú v katastrofálnych podmienkach zväčša čítame vtedy, keď sa hovorí o menej rozvinutých krajinách. Na Slovensku sú však stovky lokalít, v ktorých ľudia žijú v chudobe a v zlých hygienických podmienkach.

Matka niekoľkých detí prišla pred 18 rokmi o manžela. Bolo to vtedy, keď na východe krajiny vypukli nepokoje a niektorí ľudia začali rabovať obchody. Do osady v Trebišove tak prišli ťažkoodenci, následne aj vojaci. Ľudia tvrdili, že ich policajti zbili. Vtedy mal prísť o život aj druh spomínanej ženy. 

Matka niekoľkých detí momentálne žije v chátrajúcom karavane. "Keď som pracovala na aktivačných prácach, dostávala som 180 eur mesačne. Momentálne poberám 80 eur," povedala obyvateľka trebišovskej osady. "Ani deťom nemôžem nič kúpiť, ani jedlo nemám. Pozrite sa do kredenca," povedala zúfalá matka.

Ľudia, ktorí sú v zlej finančnej situácii a navyše keď majú problémy s bývaním sa zväčša nevedia dostať zo začarovaného kruhu. Tak je to zrejme aj prípade tejto matky.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.