24.05.2017 SPRÁVY

VIDEO: Policajtov mali privolať k šarvátke. Nakoniec zbili všetkých.

zdroj: ERCC

Incident sa stal ešte 16. apríla v obci Zborov v bardejovskom okrese. Políciu do tamojšej osady privolali údajne pre šarvátku, ktorá sa mala odohrať medzi samotnými Rómami.

Na videu, ktoré zverejnilo Európske centrum pre práva Rómov, je však vidieť, že policajti bijú obuškami ľudí, ktorí nekladú odpor. Jeden z mužov zákona dokonca sotil do staršej ženy, ktorá následne spadla na zem. 

Policajný prezident Tibor Gašpar uviedol pre RTVS, že video poslal inšpekcii Ministerstva vnútra, aby preverila zásah policajtov. 

„Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ uviedol Gašpar pre RTVS.

Rektorka Policajnej akadémie: Zásah bol neprimeraný!

Gipsy Televsion oslovila rektorku Policajnej akadémie Luciu Kurilovskú. "Tak ako bolo video zverejnené sa tam javia viaceré skutočnosti ako nie adekvátne," uviedla šéfka Policajnej akadémie pre Gipsy Television.

Policajti podľa Kurilovskej môžu použiť donucovacie prostriedky čiže aj obušok avšak voči tým, ktorí kladú aktívny odpor. "Na tom videu sa zdá, že zasahujú aj voči osobám, ktoré vôbec nie sú zúčastnené na určitých výtržnostiach, respektíve nekladú žiaden odpor," dodala Kurilovská.

Policajný prezident Tibor Gašpar by sa k zásahu policajtov mal vyjadriť vo štvrtok na tlačovej besede. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.