22.10.2022 SPRÁVY

VIDEO: Najstarší folklórny súbor Rómka oslavuje 35. výročie.

Foto: Gipsy Television

Má 35 rokov a tancovali v ňom štyri generácie. Reč je o rómskom folklórnom súbore z Detvy. Práve v sobotu sa v tamojšom kultúrnom dome uskutočnil veľkolepý galaprogram. 

Pri príležitosti 35. výročia vzniku rómskeho folklórneho súboru Rómka sa v Detve uskutočnil galaprogram. Na pódiu sa predstavili štyri generácie, ktoré súbor vychoval. Aj keď v ňom v súčasnosti tancuje do 30 detí, pre významné jubileum sa spojili takmer všetci jeho doterajší členovia a spolu nacvičili skvelý program. 

Zaujímavosťou je, že bývalí členovia v súčasnosti majú v Rómke svoje deti. Súbor už 33 rokov vedie Mária Oláhová, ktorú mnohí volajú Mariša. Práve ona stojí za uchovávaním tradícií a zvykov v Detve a jeho okolí. Počas galaprogramu získala aj ocenenie sa obetavosť. 

Na významnej udalosti bol aj náš štáb. Reportáž už čoskoro uvidíte v rómskom magazíne na Dvojke, ktorý Gipsy Television vyrába pre RTVS. Ponúkame vám ale malú ochutnávku, pozrite si krátky zostrih. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.