22.10.2022 SPRÁVY

VIDEO: Najstarší folklórny súbor Rómka oslavuje 35. výročie.

Foto: Gipsy Television

Má 35 rokov a tancovali v ňom štyri generácie. Reč je o rómskom folklórnom súbore z Detvy. Práve v sobotu sa v tamojšom kultúrnom dome uskutočnil veľkolepý galaprogram. 

Pri príležitosti 35. výročia vzniku rómskeho folklórneho súboru Rómka sa v Detve uskutočnil galaprogram. Na pódiu sa predstavili štyri generácie, ktoré súbor vychoval. Aj keď v ňom v súčasnosti tancuje do 30 detí, pre významné jubileum sa spojili takmer všetci jeho doterajší členovia a spolu nacvičili skvelý program. 

Zaujímavosťou je, že bývalí členovia v súčasnosti majú v Rómke svoje deti. Súbor už 33 rokov vedie Mária Oláhová, ktorú mnohí volajú Mariša. Práve ona stojí za uchovávaním tradícií a zvykov v Detve a jeho okolí. Počas galaprogramu získala aj ocenenie sa obetavosť. 

Na významnej udalosti bol aj náš štáb. Reportáž už čoskoro uvidíte v rómskom magazíne na Dvojke, ktorý Gipsy Television vyrába pre RTVS. Ponúkame vám ale malú ochutnávku, pozrite si krátky zostrih. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.