22.10.2022 SPRÁVY

VIDEO: Najstarší folklórny súbor Rómka oslavuje 35. výročie.

Foto: Gipsy Television

Má 35 rokov a tancovali v ňom štyri generácie. Reč je o rómskom folklórnom súbore z Detvy. Práve v sobotu sa v tamojšom kultúrnom dome uskutočnil veľkolepý galaprogram. 

Pri príležitosti 35. výročia vzniku rómskeho folklórneho súboru Rómka sa v Detve uskutočnil galaprogram. Na pódiu sa predstavili štyri generácie, ktoré súbor vychoval. Aj keď v ňom v súčasnosti tancuje do 30 detí, pre významné jubileum sa spojili takmer všetci jeho doterajší členovia a spolu nacvičili skvelý program. 

Zaujímavosťou je, že bývalí členovia v súčasnosti majú v Rómke svoje deti. Súbor už 33 rokov vedie Mária Oláhová, ktorú mnohí volajú Mariša. Práve ona stojí za uchovávaním tradícií a zvykov v Detve a jeho okolí. Počas galaprogramu získala aj ocenenie sa obetavosť. 

Na významnej udalosti bol aj náš štáb. Reportáž už čoskoro uvidíte v rómskom magazíne na Dvojke, ktorý Gipsy Television vyrába pre RTVS. Ponúkame vám ale malú ochutnávku, pozrite si krátky zostrih. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Kapelu Gipsy Culy oklamali. V NItre ju nevyplatili.

Kapela Gipsy Culy má ťažké srdce na obyvateľku mesta Nitra, ktorá ich údajne oklamala. Hudobníci totiž prišli odohrať krstiny, no žena ich vraj vopred odmietla vyplatiť.