03.09.2018 SPRÁVY

V Šali majú svojho hrdinu. Rómsky policajt zachránil niekoľko životov!

foto Gipsy Television

Už 25 rokov dohliada na poriadok v meste Šaľa. Reč je o Jánovi Kulinovi, ktorý sa počas výkonu svojej práce stretol s rôznymi situáciami. Niekoľkým ľuďom dokonca zachránil aj život.

V Šali patrí k miestnym hrdinom. Viacerým ľuďom, ktorí chceli spáchať samovraždu zachránil život. "Mladá žena napríklad chcela skočiť z mosta, tak som sa s ňou rozprával. Snažil som sa odviesť jej pozornosť," opisuje Kulina svoj zážitok.

Žena, ktorá chcela ukončiť svoj život už bola za zábradlím. "Priblížil som sa k nech a stiahol som ju," povedal Ján Kulina v rozhovore, ktorý poskytol redaktorovi Róbertovi Hamburgbadžovi.

Ďalší nepríjemný zážitok zažil rómsky policajt vlani na jeseň. Istý mladý muž sa chcel obesiť. "Zachránil som ho. Mal už aj slučku okolo hlavy. V poslednej chvíli sme tam došli," dodal Kulina.

Zaujímavosťou je, že Ján Kulina je vyučený ako strojný mechanik pre oceľové konštrukcie. Následne si doplnil vzdelanie, aby mohol vykonávať prácu mestského policajta. Začínal ako kadet, následne ako rádový mestský policajt a dnes je veliteľom jednotky. Viac sa dozviete o jeho príbehu vo vysielaní rómskeho magazínu Sam khere, ktorý si môžete pozrieť v premiére vo štvrtok o 15.30 hod. na Dvojke. K sledovaniu vás pozýva Petra Šarköziová. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.