28.08.2023 SPRÁVY

Sociálna poisťovňa mení výplatné termíny: Dôchodcovia, pozor na septembrové sviatky!

Ilustračné foto Gipsy Television

Sociálna poisťovňa upozorňuje všetkých dôchodcov, ktorí zvyknú prijímať dôchodok v hotovosti cez poštové služby, na nadchádzajúce zmeny výplatných termínov počas septembrových sviatkov.

V praxi to znamená, že dôchodcovia s výplatným termínom na sobotu 2. septembra 2023 môžu očakávať svoje dôchodkové dávky s miernym posunom na pondelok 4. septembra 2023. Naopak, tým, ktorí majú nárok na dôchodok v sobotu 16. septembra, bude dôchodok vyplatený o dva dni skôr, a to vo štvrtok 14. septembra 2023.

Dobre správy však má Sociálna poisťovňa aj pre dôchodcov, ktorí svoje dôchodkové dávky prijímajú na bankový účet. Pre nich sa termíny nezmenia a môžu očakávať svoje dôchodkové dávky v obvyklých termínoch.

Táto informácia je obzvlášť dôležitá pre približne 30 percent klientov, ktorí poberajú svoj dôchodok v hotovosti. Výplatné termíny sa však zmenia aj v novembri tohto roku. Dôchodky, ktoré by mali byť splatné v sobotu 18. novembra 2023, budú dôchodcom vyplatené vo štvrtok 16. novembra 2023.

K 31. júlu 2023 Sociálna poisťovňa vyplácala celkovo 1,76 milióna dôchodkových dávok, čo zdôrazňuje dôležitosť tejto informácie pre širokú skupinu občanov. Sociálna poisťovňa upozorňuje, aby nedošlo k nepríjemným prekvapeniam, dôchodcovia by mali sledovať svoje poštové schránky a bankové účty v uvedených termínoch a prispôsobiť sa meniacim sa harmonogramom výplat.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Študenti nedostatkových profesií môžu získať štipendium 16 500 € na tri roky.

Budúci študenti, ktorí sa rozhodnú študovať nedostatkové profesie na vysokých školách, môžu získať štipendium 16.500 eur na tri roky. Vyplácané bude priebežne. Získať ho môže 400 študentov.

Showbiz

Útok múkou na Jana Bendiga bol podvod. Konštatuje to po vyšetrovaní pražská polícia.

Pražská polícia útok na speváka Jana Bendigova vyšetrovala. Dnes konštatuje, že to bol podvod. Spevákovi hrozí pokuta pre zbytočné vyšetrovanie.