11.04.2023 SPRÁVY

Práca pastoračných pracovníkov musí byť na úrovni sociálnych pracovníkov.

Ilustračné foto

KDH požaduje, aby práca pastoračných pracovníkov v rómskych komunitách bola ohodnotená a postavená na úroveň práce komunitných a sociálnych pracovníkov.

KDH požaduje, aby práca pastoračných pracovníkov v rómskych komunitách bola ohodnotená a postavená na úroveň práce komunitných a sociálnych pracovníkov a to nielen z financií získaných z Európskych projektov, ale ako trvalá súčasť štátneho rozpočtu. Rómska menšina na Slovensku potrebuje viac pozornosti a adresných riešení. Vyhlásilo to Kresťanskodemokratické hnutie.

"Pozornosť situácii s Rómami venuje vláda či samosprávy už celé desaťročia. Ukázalo sa, že napriek veľkým projektom a financiám, sa situácia v mnohých aspektoch nezmenila. Naopak, dlhodobá mravčia a vytrvalá práca cirkví, sa javí ako jedna z najefektívnejších," vysvetľuje expertka KDH na sociálnu oblasť a rodinnú politiku Martina Holečková.

KDH dodáva, že táto skutočnosť je preukázaná aj na základe štúdie Ústavu etnológie Slovenskej akadémie vied SIRONA 2010.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.