11.04.2023 SPRÁVY

Práca pastoračných pracovníkov musí byť na úrovni sociálnych pracovníkov.

Ilustračné foto

KDH požaduje, aby práca pastoračných pracovníkov v rómskych komunitách bola ohodnotená a postavená na úroveň práce komunitných a sociálnych pracovníkov.

KDH požaduje, aby práca pastoračných pracovníkov v rómskych komunitách bola ohodnotená a postavená na úroveň práce komunitných a sociálnych pracovníkov a to nielen z financií získaných z Európskych projektov, ale ako trvalá súčasť štátneho rozpočtu. Rómska menšina na Slovensku potrebuje viac pozornosti a adresných riešení. Vyhlásilo to Kresťanskodemokratické hnutie.

"Pozornosť situácii s Rómami venuje vláda či samosprávy už celé desaťročia. Ukázalo sa, že napriek veľkým projektom a financiám, sa situácia v mnohých aspektoch nezmenila. Naopak, dlhodobá mravčia a vytrvalá práca cirkví, sa javí ako jedna z najefektívnejších," vysvetľuje expertka KDH na sociálnu oblasť a rodinnú politiku Martina Holečková.

KDH dodáva, že táto skutočnosť je preukázaná aj na základe štúdie Ústavu etnológie Slovenskej akadémie vied SIRONA 2010.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.