01.12.2022 SPRÁVY

Plyn a teplo zdražie pre domácnosti v budúcom roku o 15%.

Foto: Gipsy Television

Vláda predbehla Úrad pre reguláciu sieťových odvetví a stanovila cenové stropy za energie. Hrozilo totiž, že domácnostiam by stúpla cena za elektrinu o 380 percent, plyn o 225 percent a teplo o 80 percent.

Domácnosti by za dodávku plynu nemali platiť v budúcom roku viac ako 15 percent oproti súčasnosti. Rovnaké navýšenie má platiť aj pri teple. Ceny elektriny by mali zostať rovnaké ako v tomto roku. Ide ale o dodávku energií a nie o konečnú sumu. Do tej sa započítavjú ešte ďalšie poplatky. 

Podľa predsedu vlády Eduarda Hegera, domácnosti celkovo ušetria 6 miliárd eur, čo je 3-tisíc eur na jednu domácnosť.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Premiér Heger kričal: Lačho chaben! P. Pollák vydal kuchársku knihu.

Krst výnimočnej knihy receptov! Europoslanec Peter Pollák predstavil kuchársku knihu Čaro rómskej kuchyne, v ktorej zhromaždil 52 receptov z celej Európy.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.