01.12.2022 SPRÁVY

Plyn a teplo zdražie pre domácnosti v budúcom roku o 15%.

Foto: Gipsy Television

Vláda predbehla Úrad pre reguláciu sieťových odvetví a stanovila cenové stropy za energie. Hrozilo totiž, že domácnostiam by stúpla cena za elektrinu o 380 percent, plyn o 225 percent a teplo o 80 percent.

Domácnosti by za dodávku plynu nemali platiť v budúcom roku viac ako 15 percent oproti súčasnosti. Rovnaké navýšenie má platiť aj pri teple. Ceny elektriny by mali zostať rovnaké ako v tomto roku. Ide ale o dodávku energií a nie o konečnú sumu. Do tej sa započítavjú ešte ďalšie poplatky. 

Podľa predsedu vlády Eduarda Hegera, domácnosti celkovo ušetria 6 miliárd eur, čo je 3-tisíc eur na jednu domácnosť.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.