01.12.2022 SPRÁVY

Plyn a teplo zdražie pre domácnosti v budúcom roku o 15%.

Foto: Gipsy Television

Vláda predbehla Úrad pre reguláciu sieťových odvetví a stanovila cenové stropy za energie. Hrozilo totiž, že domácnostiam by stúpla cena za elektrinu o 380 percent, plyn o 225 percent a teplo o 80 percent.

Domácnosti by za dodávku plynu nemali platiť v budúcom roku viac ako 15 percent oproti súčasnosti. Rovnaké navýšenie má platiť aj pri teple. Ceny elektriny by mali zostať rovnaké ako v tomto roku. Ide ale o dodávku energií a nie o konečnú sumu. Do tej sa započítavjú ešte ďalšie poplatky. 

Podľa predsedu vlády Eduarda Hegera, domácnosti celkovo ušetria 6 miliárd eur, čo je 3-tisíc eur na jednu domácnosť.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.