10.06.2024 SPRÁVY

Peter Pollák získal najviac hlasov v Prešovskom kraji. Neuspel ani Matta a Lakatoš.

Reprofoto: Gipsy Television/ P. Pollák/ T. Matta/ M. Lakatoš

Peter Pollák starší neobhájil poslanecký mandát, a preto po piatich rokoch už poslancom Európskeho parlamentu nebude. Pozreli sme sa na to, kde získal najviac hlasov od voličov.

Peter Pollák začal s kampaňou do EP hneď po parlamentných voľbách. Každý piatok chodil so svojím tímom a rôznymi hosťami do miest a obcí, v ktorých žijú Rómovia. Vysvetľoval im, prečo je dôležité ich voliť a prečo by práve jemu mali dať hlas v nadchádzajúcich voľbách. Jeho heslom bolo “Rom Romeha,” teda Róm s Rómom.

"Dnes je jediná možnosť, kedy môžeme ukázať, že nie sme občania druhej kategórie. Chcú, aby ste zostali doma. Chcú, aby o vás rozhodovali oni. My sa teraz musíme spojiť a podporiť. Šanca je len dnes. Poďme bojovať, bojujte za nás. Dnes máme možnosť urobiť dôležitú vec. Poďte voliť. Palikerav,” napísal Peter Pollák na sociálnej sieti deň pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Peter Pollák bol lídrom kandidátky hnutia Slovensko a Za ľudí. Od voličov dostal 10 382 platných prednostných hlasov. Najviac ho ľudia volili v Prešovskom kraji (3 543), nasleduje Košický kraj (2 669), Trnavský kraj (813), Banskobystrický kraj (743), Bratislavský kraj (739), Žilinský kraj (674), Nitriansky kraj (624).

Úspech v Prešovskom kraji je logický. Pollák pochádza z Levoče a práve tam v kampani sústreďoval veľkú pozornosť.

  • Okres Bardejov: 347 hlasov
  • Okres Humenné: 294 hlasov
  • Okres Kežmarok: 412 hlasov
  • Okres Poprad: 567 hlasov
  • Okres Prešov: 1 064 hlasov
  • Okres Stará Ľubovňa: 203 hlasov
  • Okres Stropkov: 37 hlasov
  • Okres Svidník: 139 hlasov
  • Okres Vranov nad Topľou: 480 hlasov

Do Európskeho parlamentu kandidovali aj ďalší dvaja Rómovia. Boli na kandidátke Volt Slovensko. Tomáš Matta získal 198 hlasov a Mikuláš Lakatoš 158 platných prednostných hlasov.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.