Bratislava, 16.05.2014 SPRÁVY

MODERÁTORKA RTVS: Rasistický status som tak nemyslela. Rómov si vážim!

foto K. K.

"Nedonosený, smradľavý cigán! Prečo "toto" nemôžeme strieľať?" Takýto status zverejnila na sociálnej sieti moderátorka verejnoprávnej RTVS.

„To pritom nejaký nedonosený smradľavý Cigán vám z domu kradne 4-metrovú odkvapovú rínu, je také slovenské. Prečo ‚toto‛ nemôžeme my poľovníci strieľať ako škodnú? “ napísala Kristína Kormúthová na svojom profile na sociálnej sieti.


Kristína Kormúthová, môže prísť podľa portálu čas.sk pre svoj rasistický status o prácu. Moderátorka pritom vlani bola jednou z tvári, ktoré podporili Svetový rómsky festival "International Gypsy Fest". "V tej chvíli som nemyslela. Jednala som absolútne v amoku. Doteraz sa mi z toho trasie žalúdok. Strašne to ľutujem," povedala pre Gipsy Television moderátorku Športu RTVS. 


Kormúthová bude vraj aj tento rok tvárou módnej show, ktorá sa uskutoční 7. augusta 2014 v Bratislave pri príležitosti 7. ročníka "International Gypsy Festu". "Ja si Rómov vážim, môj otec hral v kapele len s Rómami. Ja mám veľa kamarátov Rómov. Je mi to ľúto," dodala moderátorka.Podľa portálu O médiách už verejnoprávna televízia vyvodila dôsledky voči mladej moderátorke. "RTVS stiahlo moderátorku s okamžitou platnosťou z vysielania a konkrétne personálne dôsledky v tomto prípade oznámime v pondelok."

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Rómovia nechcú pracovať, poberajú rôzne sociálne dávky, či dostávajú byty zadarmo. Aká je realita?

Nechcú pracovať, poberajú rôzne sociálne dávky, či dostávajú byty zadarmo. Toto si vraj majorita myslí o Rómoch. Tvrdia to odborníci aj osobnosti, ktorých sme sa pýtali na ich skúsenosti. 

Showbiz

Zbalil si kufre a odišiel bývať do Španielska. Navštívili sme Igora Kmeťa mladšieho.

Igor Kmeťo mladší urobil vo svojom živote zásadnú zmenu. Zbalil si kufre a odišiel bývať do Španielska. Čo je dôvodom sa dozviete v reportáži.