Bratislava, 16.05.2014 SPRÁVY

MODERÁTORKA RTVS: Rasistický status som tak nemyslela. Rómov si vážim!

foto K. K.

"Nedonosený, smradľavý cigán! Prečo "toto" nemôžeme strieľať?" Takýto status zverejnila na sociálnej sieti moderátorka verejnoprávnej RTVS.

„To pritom nejaký nedonosený smradľavý Cigán vám z domu kradne 4-metrovú odkvapovú rínu, je také slovenské. Prečo ‚toto‛ nemôžeme my poľovníci strieľať ako škodnú? “ napísala Kristína Kormúthová na svojom profile na sociálnej sieti.


Kristína Kormúthová, môže prísť podľa portálu čas.sk pre svoj rasistický status o prácu. Moderátorka pritom vlani bola jednou z tvári, ktoré podporili Svetový rómsky festival "International Gypsy Fest". "V tej chvíli som nemyslela. Jednala som absolútne v amoku. Doteraz sa mi z toho trasie žalúdok. Strašne to ľutujem," povedala pre Gipsy Television moderátorku Športu RTVS. 


Kormúthová bude vraj aj tento rok tvárou módnej show, ktorá sa uskutoční 7. augusta 2014 v Bratislave pri príležitosti 7. ročníka "International Gypsy Festu". "Ja si Rómov vážim, môj otec hral v kapele len s Rómami. Ja mám veľa kamarátov Rómov. Je mi to ľúto," dodala moderátorka.Podľa portálu O médiách už verejnoprávna televízia vyvodila dôsledky voči mladej moderátorke. "RTVS stiahlo moderátorku s okamžitou platnosťou z vysielania a konkrétne personálne dôsledky v tomto prípade oznámime v pondelok."

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.