06.06.2024 SPRÁVY

Medzi zranenými po zrážke vlakov v Česku sú pravdepodobne aj Slováci.

Foto: pardubi.cz

Medzi zranenými po nočnej zrážke vlakov v českých Pardubiciach sú s veľkou pravdepodobnosťou aj občania Slovenskej republiky. Uviedol to Komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí s tým, že zatiaľ nemajú potvrdené informácie o národnosti obetí.

"Náš zastupiteľský úrad v Českej republike je v súvislosti s tragickou zrážkou vlakov pri Pardubiciach v aktívnom kontakte s príslušnými zložkami," doplnil rezort.

K tragickej nehode došlo v stredu pred polnocou pri novej stanici Pardubice - centrum. Čelne sa tam zrazil rýchlik spoločnosti RegioJet, ktorý smeroval do Košíc, s nákladným vlakom. Pri nehode zomreli štyria ľudia a najmenej 27 sa ich zranilo. Príčiny nehody vyšetruje polícia a Drážna inšpekcia.

Dopravu na železničnej koridorovej trati v ČR vo štvrtok ráno čiastočne obnovili. Diaľkové spoje smerujúce aj na Slovensko môžu mať počas dňa meškanie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.