06.01.2024 SPRÁVY

HRADEC KRÁLOVÉ: Údajný vrah, ktorý pobodal Filipa (†14) je vo väzbe.

Foto: FB/ Filip B.

K vražde došlo vo štvrtok podvečer na okraji vlakovej stanice v Hradci Králové. Muž tam po hádke pobodal 14-ročného Filipa kuchynským nožom. Údajný vrah je už vo vyšetrovacej väzbe.

O 32-ročnom mužovi, ktorý je podozrivý z vraždy Filipa, hovoria miestni podľa portálu Blesk ako o psychicky narušenom feťákovi. Od ľudí mal zvyknúť žobrať a mal už aj problémy so zákonom. Filipa mal vo štvrtok na hlavnej stanici dobodať po hádke kuchynským nožom. 

"Varovali sme občanov, aby sa ho nepokúšali zadržať pretože môže byť pravdepodobne ozbrojený nožom. V priebehu hodiny sa nám ho podarilo zadržať v jeho bydlisku v Hradci Králové," uviedla polícia. 

Chlapec mal po útoku zomrieť okamžite. Medzi ľuďmi sa šepká, že predmetom hádky mala byť cigareta alebo marihuana. Oficiálny motív vraždy ale zatiaľ známi nie je. "Pojednávanie o väzobnom stíhaní sa uskutočnilo v priebehu dnešných dopoludňajších hodinách. Sudca návrh na vzatie do väzby akceptoval," uviedla v piatok polícia. 

Iba 14-ročný Filip mal o pár dní osláviť 15. narodeniny. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.