06.01.2024 SPRÁVY

HRADEC KRÁLOVÉ: Údajný vrah, ktorý pobodal Filipa (†14) je vo väzbe.

Foto: FB/ Filip B.

K vražde došlo vo štvrtok podvečer na okraji vlakovej stanice v Hradci Králové. Muž tam po hádke pobodal 14-ročného Filipa kuchynským nožom. Údajný vrah je už vo vyšetrovacej väzbe.

O 32-ročnom mužovi, ktorý je podozrivý z vraždy Filipa, hovoria miestni podľa portálu Blesk ako o psychicky narušenom feťákovi. Od ľudí mal zvyknúť žobrať a mal už aj problémy so zákonom. Filipa mal vo štvrtok na hlavnej stanici dobodať po hádke kuchynským nožom. 

"Varovali sme občanov, aby sa ho nepokúšali zadržať pretože môže byť pravdepodobne ozbrojený nožom. V priebehu hodiny sa nám ho podarilo zadržať v jeho bydlisku v Hradci Králové," uviedla polícia. 

Chlapec mal po útoku zomrieť okamžite. Medzi ľuďmi sa šepká, že predmetom hádky mala byť cigareta alebo marihuana. Oficiálny motív vraždy ale zatiaľ známi nie je. "Pojednávanie o väzobnom stíhaní sa uskutočnilo v priebehu dnešných dopoludňajších hodinách. Sudca návrh na vzatie do väzby akceptoval," uviedla v piatok polícia. 

Iba 14-ročný Filip mal o pár dní osláviť 15. narodeniny. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.