05.11.2020 SPRÁVY

HRABUŠICE: Rómovia sa sťažujú na zlé cesty. Poškodzujú im vraj autá.

Foto: Gipsy Television

Rómovia z Hrabušíc sa dlhé roky sťažujú na zlú cestnú komunikáciu. Je v dezolátnom stave a poškodzuje im autá. O pomoc žiadali aj obec. Tá má, ale ruky zviazané.

Väčšina Rómov v obci Hrabušice býva na letnej a zimnej ulici. Práve tam sú cesty v najhoršom stave. Výtlky na cestách sa zatiaľ riešili len posypom makadamu. „Odkedy som sa narodila, nie sú v poriadku. Raz bola opravovaná cesta, keď sa robil plyn a kanalizácia, ale prešlo jedno auto a sme boli tam, kde predtým,“ povedala pre Gipsy Television nespokojná obyvateľka Martina Kráľovičová.

Zlý stav ciest spôsobuje obyvateľom i škody na autách. „Máme dve autá a bojíme sa. Stále do opráv vrážame peniaze, či je to podvozok a podobne. Náklady sú veľké na tie autá,“ uviedla Gabriela Červeňáková. Samospráva obce eviduje sťažnosti a o probléme vie. Podľa starostky, ale vyriešiť tento dlhoročný problém, nie je také jednoduché.

"Od roku 2013, pochybením niekoho, sme boli zapísaný ako duplicitný vlastník a na základe toho sme podali žalobu, aby súd určil správneho vlastníka časti zimnej ulice. Žaloba bola na súde podaná, uvidíme ako dlho to bude trvať,“ uviedla pre Gipsy Television starostka obce Jana Skokanová. 

„Prosím vás, 8 rokov sa nič nedeje, čo by riešila,“ povedala nespokojná obyvateľka Červeňáková. Starostka sľubuje, že tá časť, ktorá je vo výlučnom vlastníctve obce, čiže časť zimnej ulice sa bude opravovať v priebehu dvoch týždňov. Viac sa dozviete v reportáži.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.