05.11.2020 SPRÁVY

HRABUŠICE: Rómovia sa sťažujú na zlé cesty. Poškodzujú im vraj autá.

Foto: Gipsy Television

Rómovia z Hrabušíc sa dlhé roky sťažujú na zlú cestnú komunikáciu. Je v dezolátnom stave a poškodzuje im autá. O pomoc žiadali aj obec. Tá má, ale ruky zviazané.

Väčšina Rómov v obci Hrabušice býva na letnej a zimnej ulici. Práve tam sú cesty v najhoršom stave. Výtlky na cestách sa zatiaľ riešili len posypom makadamu. „Odkedy som sa narodila, nie sú v poriadku. Raz bola opravovaná cesta, keď sa robil plyn a kanalizácia, ale prešlo jedno auto a sme boli tam, kde predtým,“ povedala pre Gipsy Television nespokojná obyvateľka Martina Kráľovičová.

Zlý stav ciest spôsobuje obyvateľom i škody na autách. „Máme dve autá a bojíme sa. Stále do opráv vrážame peniaze, či je to podvozok a podobne. Náklady sú veľké na tie autá,“ uviedla Gabriela Červeňáková. Samospráva obce eviduje sťažnosti a o probléme vie. Podľa starostky, ale vyriešiť tento dlhoročný problém, nie je také jednoduché.

"Od roku 2013, pochybením niekoho, sme boli zapísaný ako duplicitný vlastník a na základe toho sme podali žalobu, aby súd určil správneho vlastníka časti zimnej ulice. Žaloba bola na súde podaná, uvidíme ako dlho to bude trvať,“ uviedla pre Gipsy Television starostka obce Jana Skokanová. 

„Prosím vás, 8 rokov sa nič nedeje, čo by riešila,“ povedala nespokojná obyvateľka Červeňáková. Starostka sľubuje, že tá časť, ktorá je vo výlučnom vlastníctve obce, čiže časť zimnej ulice sa bude opravovať v priebehu dvoch týždňov. Viac sa dozviete v reportáži.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.