HEADLINE: Maďarská delegácia predčasne odišla zo stretnutia parlamentných ľudskoprávnych výborov V4

ilustračné foto TASR

Bratislava 18. marca 2011 (Gipsy Television/ Daniela Strelková) - V Bratislave sa dnes konalo stretnutie predstaviteľov parlamentných ľudskoprávnych výborov Vyšehradskej štvorky. Delegáti k stolu prizvali aj Čiernu Horu, Bulharsko a Rumunsko.

Pri zostavovaní spoločnej deklarácie však došlu ku konfliktu. Pri vymedzení ohrozených skupín Maďarsko požadovalo zaradiť medzi ne aj Rómov. To sa však nepáčilo ostatným delegáciám. Maďarsko napokon rokovanie predčasne ukončilo a zo stretnutia na znak nesúhlasu odišlo. Záznam z tlačovej konferencie si budete môcť pozrieť ešte dnes na našom webe.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.