HEADLINE: Maďarská delegácia predčasne odišla zo stretnutia parlamentných ľudskoprávnych výborov V4

ilustračné foto TASR

Bratislava 18. marca 2011 (Gipsy Television/ Daniela Strelková) - V Bratislave sa dnes konalo stretnutie predstaviteľov parlamentných ľudskoprávnych výborov Vyšehradskej štvorky. Delegáti k stolu prizvali aj Čiernu Horu, Bulharsko a Rumunsko.

Pri zostavovaní spoločnej deklarácie však došlu ku konfliktu. Pri vymedzení ohrozených skupín Maďarsko požadovalo zaradiť medzi ne aj Rómov. To sa však nepáčilo ostatným delegáciám. Maďarsko napokon rokovanie predčasne ukončilo a zo stretnutia na znak nesúhlasu odišlo. Záznam z tlačovej konferencie si budete môcť pozrieť ešte dnes na našom webe.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.