08.08.2023 SHOWBIZ

VIDEO: Lucie Bikárová: Zo SuperStar ku hviezdnej kariére.

Mnohí ju pamätajú z pódia SuperStar, kde svojím jedinečným hlasom získala srdcia mnohých. Lucie Bikárová, mladá speváčka s hlbokými rómskymi koreňmi, sa však nezastavila len po jednej televíznej šou. Jej cesta ku sláve je zrejme iba začiatkom niečoho oveľa väčšieho.

Po účasti v SuperStar sa Lucie začala viac zaoberať svojim hudobným smerom. Namiesto komerčných hitov sa rozhodla ísť inou cestou a vrátiť sa k svojim koreňom. Obrátila sa k rómskej hudbe – žánru, ktorý je bohatý na emócie, históriu a kultúrne dedičstvo.

V Luciiných piesňach možno cítiť vášeň a silné puto k jej rómskemu dedičstvu. Snaží sa prostredníctvom hudby priblížiť kultúru Rómov širšej verejnosti a zároveň poukázať na ich históriu, tradície a hodnoty. Jej skladby nie sú len melódiami a textami, sú to príbehy živých ľudí, ich bojov, radostí a nádejí.Nie je to len o hudbe. Je to o hlbokom spojení medzi umelcom a jeho kultúrnym dedičstvom. A Lucie sa toho chytá s plným odhodlaním. Jej piesne zarezonujú v srdciach nielen Rómov, ale aj tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tejto bohatej kultúre.

Dnes je Lucie Bikárová hviezdou nie len na československom hudobnom nebi, ale aj symbolom pre mladých Rómov, ukazuje im, že je možné dosiahnuť úspech bez toho, aby sa vzdali svojich koreňov.

Jej príbeh nám pripomína, že úspech neprichádza len prostredníctvom mainstreamovej popularite, ale skutočný úspech je keď dokážeme zdieľať a oslavovať svoje pravé ja s celým svetom. Lucie Bikárová to robí so všetkým svojím srdcom a talentom, a jej hudba je toho dôkazom.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RADÍME: Dôležité je mať nemocenské poistenie, bez neho poskytuje tehotenské štipendium škola a rodičovský príspevok úrad práce.

Študentka, resp. mladá tehotná žena po skončení štúdia nemá automaticky nárok na dávku tehotenské a prípadne neskôr na dávku materské, ktoré poskytuje Sociálna poisťovňa. 

Showbiz

Vanessa Šarköziová vymenila šaty za nohavice. Umelá inteligencia zhodnotila jej outfit.

Vanessa patrí k najlepšie obliekajúcim sa celebritám slovenského showbiznisu. Na spoločenských podujatiach ju často vídame v luxusných róbach. Speváčka a hudobníčka však tentokrát zvolila elegantný biznis štýl. My sme ho dali zhodnotiť umelej inteligencii.