08.08.2023 SHOWBIZ

VIDEO: Lucie Bikárová: Zo SuperStar ku hviezdnej kariére.

Mnohí ju pamätajú z pódia SuperStar, kde svojím jedinečným hlasom získala srdcia mnohých. Lucie Bikárová, mladá speváčka s hlbokými rómskymi koreňmi, sa však nezastavila len po jednej televíznej šou. Jej cesta ku sláve je zrejme iba začiatkom niečoho oveľa väčšieho.

Po účasti v SuperStar sa Lucie začala viac zaoberať svojim hudobným smerom. Namiesto komerčných hitov sa rozhodla ísť inou cestou a vrátiť sa k svojim koreňom. Obrátila sa k rómskej hudbe – žánru, ktorý je bohatý na emócie, históriu a kultúrne dedičstvo.

V Luciiných piesňach možno cítiť vášeň a silné puto k jej rómskemu dedičstvu. Snaží sa prostredníctvom hudby priblížiť kultúru Rómov širšej verejnosti a zároveň poukázať na ich históriu, tradície a hodnoty. Jej skladby nie sú len melódiami a textami, sú to príbehy živých ľudí, ich bojov, radostí a nádejí.Nie je to len o hudbe. Je to o hlbokom spojení medzi umelcom a jeho kultúrnym dedičstvom. A Lucie sa toho chytá s plným odhodlaním. Jej piesne zarezonujú v srdciach nielen Rómov, ale aj tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tejto bohatej kultúre.

Dnes je Lucie Bikárová hviezdou nie len na československom hudobnom nebi, ale aj symbolom pre mladých Rómov, ukazuje im, že je možné dosiahnuť úspech bez toho, aby sa vzdali svojich koreňov.

Jej príbeh nám pripomína, že úspech neprichádza len prostredníctvom mainstreamovej popularite, ale skutočný úspech je keď dokážeme zdieľať a oslavovať svoje pravé ja s celým svetom. Lucie Bikárová to robí so všetkým svojím srdcom a talentom, a jej hudba je toho dôkazom.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.