27.11.2023 SHOWBIZ

JAN BENDIG: Nič som nezinscenoval. Pre 30 sekúnd by som to neurobil.

Foto: Gipsy Television

Začiatok udeľovania českých hudobných cien nebol pre speváka Jana Bendiga príjemný. Pri jeho príchod na červený koberec, kde sa objavil v štýlovom oblečení, poznačil incident. Mladík na neho vysypal múku. Prípad vyšetruje polícia a muž sa spevákovi už stihol ospravedlniť prostredníctvom sociálnej siete. Niektorí ľudia ale tvrdia, že Bendig celú situáciu zinscenoval. Spevák tieto tvrdenia odmieta. 

"Naraz som uvidel dym. Myslel som si, že to je nejaký efekt a zrazu som cítil, že mi na tvári pristála múka," opísal nepríjemný zážitok obľúbený spevák Jan Bendig. 

Spevák priznáva, že bol extrémne nahnevaný. "Išlo to so mnou ďalej, celý večer. Ešte aj teraz je mi z toho zle. Život ide ďalej, aj takéto veci sa stávajú," povedal Bendig v rozhovore pre Gipsy Television. Spevák zároveň dodáva: "Nemusela to byť múka, mohlo to byť niečo oveľa horšie a som vďačný, že to bola len múka a nič sa mi nestalo."

Bendig priznáva, že sa stretáva s komentármi na sociálnych sieťach, v ktorých sa ľudia tešia z tohto incidentu alebo že to zinscenoval pre pozornosť médií. "Čo je strašne smutné a nemám to za potrebu. Už len pre ten dokonalý outfit. Aby som ho mal 30 sekúnd, keď ma stál veľa peňazí a úsilia? Pracovali sme na ňom dva mesiace. Len preto, aby som sa ukázal len na 30 sekúnd? Nemyslím si. Mrzí ma to, ale život ide ďalej," dodal Bendig, pre ktorého je celá kauza uzatvorená a už sa k nej nechce vyjadrovať.

Mladík, ktorý na speváka vysypal múku sa prihlásil na polícii. Zároveň uviedol, že nešlo o cielený útok na speváka a vraj nič nemá proti Rómom. Malo ísť o vyjadrenie protestu proti Českému slávikovi. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.