Bratislava/ Přerov, 17.07.2015 SHOWBIZ

GYPSY FEST: Česko posiela na najväčší rómsky festival kapelu Imperio!

Organizátori svetového rómskeho festivalu už každoročne pripravujú pre návštevníkov zaujímavý hudobný program. O nádielku kvalitnej a živelnej hudby sa tento rok postará aj kapela Imperio, ktorá na festivale bude zastupovať Českú republiku.

Členovia formácie Imperio sa venujú hudbe prakticky od svojich detských čias. Väčšina z nich je dokonca v príbuzenskom vzťahu čo v kapele vytvára symbiózu. Tá sa prejavuje v dokonalom prevedení rôznych hudobných štýlov, ktoré roztancujú nejedného poslucháča či diváka.

Hudobníci hrajú prevažne svoje autorské piesne. Až 90 percent z ich repertoáru tvorí ich vlastná produkcia. Zvyšných desať percent sú ľudové skladby, ktorých aranžmány upravili.

Zaujímavá je aj paleta hudobných štýlov, ktoré hrajú. „Hráme etno, latino, punky, world music, rómske ľudové piesne. Ľudia milujú tieto žánre. Pre nás je dôležité, aby sa ľudia na našu hudbu zabavili. To bude našim cieľom aj na Gypsy Feste. Veľmi sa tešíme na slovenské publikum," povedal pre Gipsy Television kapelník Milan Klempár.Imperio pôsobí na hudobnej scéne už takmer 12 rokov. Za viac ako dekádu kapela odohrala nespočetné množstvo koncertov. Ich debutový album s názvom „Čercheň“ zožal v Česku veľký úspech. Videoklip dokonca vysielala aj hudobná televízia Óčko.

Imperio už raz vystupoval na Gypsy Feste a to v roku 2013. Kapela sa tak vracia na najväčší rómsky festival po dvoročnej prestávke. Vidieť ich môžete 29. júla v rámci Defilé a na záverečnom galaprograme, ktorý sa uskutoční 31. júla o 20.00 hodine na Hlavnom námestí v Bratislave.

Viac o programe Gypsy Festu TU

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.