26.06.2018 SHOWBIZ

DOMINIKA MIRGOVÁ: Hviezda, ktorá sa nehanbí za svoj pôvod.

Dominika Mirgová sa v šoubiznise pohybuje už dlhší čas a nie vždy sa stretáva len s pozitívnymi ohlasmi. V minulosti bola terčom rasistických nadávok pre jej etnický pôvod. 

Pred niekoľkými rokmi "fanúšik" Dominiky Mirgovej na sociálnej sieti uverejnil komentár, ktorý mal rasistický podtón. „Za cigánku ma v diskusiách označujú často s cieľom ublížiť mi, no pravdou je, že práve toto mi nič nerobí. Nehanbím sa za to, kým som,“ povedala Mirgová pre Topky.sk.

Speváčka sa však priznala, že ju zraňuje forma, akou neprajníci poukazujú na jej pôvod. S odstupom času sa zdá, že speváčka sa s neprajnosťou niektorých ľudí už vôbec nezaoberá. Vydáva totiž nové single a teší sa aj početnému fanklubu, ktorý jej z roka na rok rastie.

Mirgová sa tento rok objaví aj na bratislavskom Gypsy Feste. Bude totiž hosťom Jána Bendiga počas jeho otváracieho koncertu, 26. júla 2018. Festival finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Bratislavský samosprávny kraj a Národná lotériová spoločnosť TIPOS.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.