30.11.2022 SHOWBIZ

A teraz budeme hovoriť my! Na kapelu Gipsy Culy sme podali trestné oznámenie.

Foto: Gipsy Culy

Neúspešné vystúpenie kapely Gipsy Culy na krstinách v Nitre má dohru. Rodina podala na hudobníkov trestné oznámenie vo veci možného podvodu. Od kapely chce žiadať niekoľkotisícové odškodné.

Kapela Gipsy Culy sa v uplynulý víkend posťažovala svojim fanúšikom. Rodina z Nitry u ktorej mala hrať na krstinách ich vraj odmietla zaplatiť. Tá sa ale bráni. Tvrdí, že to nie je pravda. Deklaruje to aj tým, že jej poslala zálohu 300 eur a zaplatila jej aj ubytovanie vo výške 180 eur. "My sme mali všetko vyplatené, ale nebudem dávať Culymu do ruky peniaze na ulici pretože chcel utiecť a tak to aj bolo," napísala nám Renáta Š., dcéra ženy, ktorá si kapelu objednala. 

Keďže kapela zvukovú techniku nevyložila, podľa slov rodiny, mala obavu či s tisíc eurami neodíde. Zmluvu s ňou totiž nemala uzatvorenú. Napriek tomu stále tvrdí, že honorár kapele z východného Slovenska chcela zaplatiť. Jej lídrovi mala telefonovať, aby sa vrátili. Nestalo sa tak. Krstiny, na ktoré bolo pozvaných viac ako 60 ľudí preto boli bez kapely. Rodina preto podala trestné oznámenie. "Policajti Obvodného oddelenia PZ Nitra-Západ v danej veci prijali trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu podvodu," uviedla pre Gipsy Television Viktória Borloková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Nitre.

Kapela už rodine vrátila spomínanú zálohu. Tá si ale chce v súdnom spore uplatniť náhradu škody pre spackanú oslavu. Škodu vyčíslila na 5-tisíc eur.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.