Toto sú poslední rómski kováči. Mládí o toto remeslo záujem nemajú.


Foto: Gipsy Television/ RTVS

Rómovia sa v minulosti venovali rôznym remeslám. Jedným z nich bolo kováčstvo. Práve toto remeslo sa dedilo z generácie na generáciu v rôznych oblastiach Slovenska. Dnes je situácia iná. Mladí ľudia o toto remeslo záujem nemajú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní rómskeho magazínu. Gipsy Television vyrába reláciu pre RTVS. V premiére ju môžete sledovať na Dvojke každý štvrtok o 8.00 hodine.

Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.