Ministerstvo práce zmenilo podmienky na aktivačné práce.


Foto: Gipsy Television

Dlhodobo nezamestnaní ľudia, ktorí si reálne nevedia nájsť prácu, sú nahnevaní. Ministerstvo práce totiž zmenilo podmienky na aktivačné práce. Za ne totiž ľudia mesačne dostávali 75 eur a 70 centov. Od apríla však už tento príspevok môžu poberať len počas šiestich mesiacov. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní rómskeho magazínu, ktorá Gipsy Television vyrába pre RTVS.

Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prvé tohtoročné správy Hiri. Boli sme opäť za Rómami.

V hiri dnes uvidíte: Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenanie učiteľke a odborníčke na rómsky jazyk. Predstavíme vám rodinu, ktorá búra všetky stereotypy a mýty o Rómoch. Zisťovali sme podrobnosti o avizovanom zlúčení KULTMINOR s inými fondami. S kamerou sme navštívili speváčku Vanesu Horákovú. Milé diváčky a diváci, vitajte pri sledovaní správ Hiri.

Showbiz

Hudobník Milan Kroka odkázal Gipsy Nicol a ďalším kapelám: Je to krádež, sprostá krádež.

Milan Kroka patrí v susednom Česku k najuznávanejším spevákom, hudobníkom a skladateľom rómskych piesní. Nervy mu ale praskli potom, čo slovenská kapela Gipsy Nicol nahrala jeho skladbu, pôvodne baladu Savo drom, a zverejnila ju na sociálnej platforme s videami, bez jeho súhlasu.