LUCIA NICHOLSONOVÁ BOLA ONLINE: Lepšie sa budeme mať vtedy, keď sa prestane kradnúť


Gipsy Television ako jediné rómske médium na Slovensku ponúklo tentokrát návštevníkom spravodajského portálu online diskusiu so štátnou tajomníčkou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Luciou Nicholsonovou.

Diskusia je ukončená

Dobry den, kedy zacnete s E-pay kartami? Dakujem

Peter

Pracujeme velmi intenzivne na podmienkach pre verejne obstaravanie, v ktorom chceme obstarat firmu, ktora technicky zabezpeci e-pay karty. V januari chceme verejne obstaravanie vyhlasit a predpokladam, ze do praxe by sme ich mohli postupne zavadzat v horizonte 5-6 mesiacov.

dobry
ja sa chcem spytat kedy sa prelozi internetova stranka http://www.romovia.vlada.gov.sk/ do romstiny

miso

zaujimava otazka. priznam sa, ze som doposial po tom nepatrala, ale zacnem:)

dobry den
ja sa chcem spytat ake su vase zodpovednosti a ako vas mozu kontaktovat obcania

miso

Moje zodpovednosti su standardne zodpovednosti statneho tajomnika. S ministrom mame podelene agendy, medzi tie moje patria SVS /socialne vylucene spolocenstva/, rodova rovnost, socialna inkluzia, detske domovy, oblast pomoci v hmotnej nudzi a dalsie. Obcania ma mozu kontaktovta kedykolvek na mojej e-mailovej adrese, ktora je dostupna na stranke ministerstva.

Na Slovensku je zaužívaná predstava, že Rómovia sú tí neprispôsobiví a zlí, ktorí len poberajú dávky z našich daní. Prispievajú k tomuto stereotypu aj médiá?Myslite si že sa s tým dá niečo robiť?
Nemyslite si že by bolo dobre keby aj Rómska menšina mala viac " Rómskych medii?" ktoré by sa zaoberali práve Rómami?
Dakujem za odpoved.

Peter

Stereotypy su v slovenskej spolocnosti zakorenene velmi hlboko, dvojnasobne to plati o stereotypoch, ktore sa tykaju Romov. Osobne som proti tomu, aby sme pouzivali oznacenie romsky problem alebo romska otazka. Medzi nami zije 200 000 Romov, ktori su plne integrovani a nepredstavuju ziaden problem ani otazku. Problem je koncentrovana chudoba v segregovanych osadach a ruku na srdce, keby sa tam narodil ktokolvek z nas, zil by rovnakym sposobom zivota bez ohladu na farbu pleti. Media velmi vyrazne podporuju stereotypy o Romoch, keby si dali tu namahu a prenikli dalej ako po okraj osady, nasli by tam ludi, ktori ziju standardnym sposobom zivota - samozrejme v ramci moznosti. Skoda, ze tak nerobia. Osobne ma to velmi mrzi.

Najčítanejšie