foto TASR

ONLINE DISKUSIA: S rómskym splnomocnencom Miroslav Pollákom je ukončená


Hosťom prvej online diskusie bol rómsky splnomocnenec Miroslav Pollák.

Diskusia je ukončená

p Pollak
co by ste povedali ak by som vam povedal ze existuje velka sanca ako zmenit zivoty velkej skupine romov za relativne malu investiciu (do 5000EUR) - viac info na misokrupicka@yahoo.com (admin/zakladatel www.kolotoc.sk)

miso

Dobry den, nebral by som vam vase sny, najdite si ineho sponzora. S pozdravom M. Pollak

v akom horizonte sa schvali legislativa pre romske skolstvo?

miso

Neviem, netusim. Zajtra je planovane stretnutie s ministrom skolstva a s podpredsedom vlady pre mensiny, s panom Chmelom. Sucastou nasho stretnutia je aj tato tema.

Dobrý deň p. Pollák,

Rada by som Vám položila pár otázok
1. Za ten čas kt. ste vo funkcii -podarilo sa Vám vytipovať, či identifikovať komunity, osady kt. si zaslúžia urgentné riešenie? mohli by ste ich prosím vymenovať a takisto aj konkrétne riešenia kt. ste navrhli?

2. Slovensko je členom Dekády začleňovania rómskej populácie 2005-2015. Minulý rok sme boli dokonca aj predsedníckou krajinou tejto medzinárodnej iniciatívy, do kt. je v súčasnosti zapojených 12 krajín Európy. Zaujímal by ma Váš osobný názor na túto iniciatívu a ešte viac kroky, ktoré plánujete v súvislosti s touto témou.

Vopred ďakujem za odpovede a príjemný deň želám.

Lea

Dve najvacsie su Lunik IX a Plavecky Stvrtok. Na Luniku IX som sprostredkoval dohodu medzi mestom a MČ o rieseni zapojenia elektrickej energie na Hrebendovej ulici. Napriklad vcera som bol na magistrate v KE. Samotny urad poskytol posledne peniaze, presne 31.000 eur z nasej dotacnej schemy. Sucastou riesenia je aj zamestnanost. Plavecky Stvrtok- podarila sa dohoda o dlhodobom rieseni a zmena pristupu riesenia k problemu. Dohodli sme aj navstevu pozitivnych prikladov na Slovensku pre tamojsich poslancov a starostu a pomoc pri realizacii programov prace s tamojsimi Romami. Dekada ma velke rezervy, momentalne pracujeme na dokonceni akcnych planov, ktore boli odsuhlasene v ramci dekady.

preco neexistuju romske skoly s romskymi ucitelmi a tak?

ja som zil chvilu vo wales v uk a tam su welsh skoly

miso

Dobry den, nejake existuju. Tiez sa pripravujeme na formovanie legislativnych zmien ohladom narodnostneho skolstva, pretoze neexistuje ani romske skolstvo.

Najčítanejšie