01.12.2022 Zaujímavosti

VIDEO: Premiér Heger kričal: Lačho chaben! P. Pollák vydal kuchársku knihu.

Foto: Gipsy Television

Krst výnimočnej knihy receptov! Europoslanec Peter Pollák predstavil kuchársku knihu Čaro rómskej kuchyne, v ktorej zhromaždil 52 receptov z celej Európy.

Prvý rómsky brunch na Slovensku si do reštaurácie Parlamentka prišli užiť slovenský premiér Eduard Heger, podpredseda NR SR Peter Pčolinský, minister financií Igor Matovič, speváčky Gitana, Teri a Brigita Čikoš, ale aj Braňo Deák, Oliver Andrásy a ďalšie osobnosti. Knihu pokrstili všetci hostia zvolaním lačho chaben. V preklade je to - dobrú chuť!

„Pri jedle stačia vôňa a chuť, ktoré často búrajú aj väčšie kultúrne bariéry, ako sú tie medzi Rómami a nerómskym obyvateľstvom. Knihou by som chcel búrať rozdeľujúce stereotypy a predsudky v spoločnosti. Nerómom predstaviť pestrosť našej kuchyne a Rómom zvýšiť hrdosť na svoju kultúru. Dúfam, že kniha bude impulzom pre ďalších šikovných rómskych kuchárov a kuchárok aby ma nasledovali. Rómska kultúra nemá len čarovnú hudbu, kroje, tanec ale aj kuchyňu,“ povedal Peter Pollák.

Premiér Heger kričal: Lačho chaben! Pozrite si video.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.