30.11.2021 Zaujímavosti

Od januára sa budú na Slovensku zálohovať PET fľaše a plechovky.

Foto: Tesco

Do povinného zálohovania PET fliaš a plechoviek zostáva niekoľko týždňov. Reťazec Tesco sa na to pripravuje už niekoľko mesiacov aj prostredníctvom dvoch pilotných projektov v Senci a Nitre. 

V týchto obchodoch od spustenia projektu v tomto roku zákazníci odovzdali do automatov už viac ako 10-tisíc plechoviek a PET fliaš.  „V Tescu sa na povinné zálohovanie PET obalov a plechoviek od nápojov intenzívne pripravujeme. S predstihom sme spustili v obchodoch Tesca v Senci a Nitre pilotný projekt zálohových automatov. Veľmi nás teší, že zákazníci majú o automaty veľký záujem. Hoci automaty ešte nevydávajú zálohu za vrátené PET obaly a plechovky, ľudia takto ekologicky odovzdali už vyše 10-tisíc obalov! Vďaka ich aktívnemu prístupu finančne prispejeme v Nitre a v Senci na obnovu zelene a revitalizáciu zelených plôch za každý vrátený obal,“ uviedla Katarína Pšenáková z komunikačného oddelenia spoločnosti Tesco.

V rámci pilotného projektu v oboch mestách Tesco za každú odovzdanú plastovú fľašu alebo plechovku do zálohovacích zberných automatov podporí výsadbu zelene a revitalizáciu zelených plôch sumou piatich centov v tom meste, kde boli obaly vyzbierané.

Zálohu za odovzdané PET obaly a plechovky od nápojov  vo výške 15 centov začne automat vydávať až od januára budúceho roka. PET automaty pri hypermarketoch v Nitre a v Senci fungujú v takzvanom duálnom móde. Zbierajú nielen plastové PET fľaše a plechovky, ale zákazníci môžu vrátiť aj sklené fľaše a získať vratnú zálohu, tak ako boli zvyknutí doposiaľ.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Toto sú víťazi Roma Spirit 2021.

Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o., redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná Odborná porota.

Showbiz

VIDEO: Najväčšia dáma známych rómskych plesov sa po smrti dočkala pocty.

Oľga Holubová bola výraznou tvárou známych rómskych plesov, ktoré sa organizujú v Bratislave. Aj keď žila v britskom Londýne, na žiadnom nesmela chýbať. Po smrti sa dočkala pocty. Známa kapela jej zložila pieseň.