18.02.2021 Zaujímavosti

Mesto Partizánske začne s distribúciou respirátorov.

Foto: Gipsy Television

Mesto Partizánske začne s distribúciou respirátorov FFP2 pre svojich obyvateľov nad 60 rokov a ťažko zdravotne postihnutých budúci týždeň. Ochranné pomôcky si nájdu vo svojich schránkach. 

Každý vybraný obyvateľ dostane dva kusy ochranných pomôcok. "Respirátory pre zraniteľnejšie skupiny obyvateľov zakúpila samospráva z financií, ktoré na tento účel darovalo vedenie mesta a mestskí poslanci," uviedol primátor mesta Jozef Božik.

Mesto plánuje rozdať respirátory 7000 obyvateľom, distribúciu chce zabezpečiť cez výbory mestských častí. Pre jej uľahčenie ich dá do obálok i s adresami príjemcov. S balením pomáhajú samospráve zamestnankyne miestnych materských škôl, dodal primátor.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Pandémia zasiahla deti aj finančne. Štvrtina prišla o časť alebo o celé vreckové.

Prebiehajúca pandémia ochorenia COVID-19 má veľmi negatívne dopady na vzdelávanie detí, a to nie len na jednotlivých predmetoch v škole, ale aj na finančné vzdelávanie v domácnosti. 

Showbiz

Aven Romale! Odkazujú umelci pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

Nikto nemôže poprieť, že ich temperament a cit pre umenie je ďaleko inde ako pri niektorých umelcoch. A práve na počesť Medzinárodného sviatku Rómov sa spojili mená ako Igor Kmeťo ml., Igor Kmeťo starší , Monika Bagárová, jej sestra Natalia, raper Kelso a Jan Bendig v skladbe "Aven Romale".