18.02.2021 Zaujímavosti

Mesto Partizánske začne s distribúciou respirátorov.

Foto: Gipsy Television

Mesto Partizánske začne s distribúciou respirátorov FFP2 pre svojich obyvateľov nad 60 rokov a ťažko zdravotne postihnutých budúci týždeň. Ochranné pomôcky si nájdu vo svojich schránkach. 

Každý vybraný obyvateľ dostane dva kusy ochranných pomôcok. "Respirátory pre zraniteľnejšie skupiny obyvateľov zakúpila samospráva z financií, ktoré na tento účel darovalo vedenie mesta a mestskí poslanci," uviedol primátor mesta Jozef Božik.

Mesto plánuje rozdať respirátory 7000 obyvateľom, distribúciu chce zabezpečiť cez výbory mestských častí. Pre jej uľahčenie ich dá do obálok i s adresami príjemcov. S balením pomáhajú samospráve zamestnankyne miestnych materských škôl, dodal primátor.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.