18.02.2021 Zaujímavosti

Mesto Partizánske začne s distribúciou respirátorov.

Foto: Gipsy Television

Mesto Partizánske začne s distribúciou respirátorov FFP2 pre svojich obyvateľov nad 60 rokov a ťažko zdravotne postihnutých budúci týždeň. Ochranné pomôcky si nájdu vo svojich schránkach. 

Každý vybraný obyvateľ dostane dva kusy ochranných pomôcok. "Respirátory pre zraniteľnejšie skupiny obyvateľov zakúpila samospráva z financií, ktoré na tento účel darovalo vedenie mesta a mestskí poslanci," uviedol primátor mesta Jozef Božik.

Mesto plánuje rozdať respirátory 7000 obyvateľom, distribúciu chce zabezpečiť cez výbory mestských častí. Pre jej uľahčenie ich dá do obálok i s adresami príjemcov. S balením pomáhajú samospráve zamestnankyne miestnych materských škôl, dodal primátor.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Toto sú víťazi Roma Spirit 2021.

Ocenenie Roma Spirit 2021 získali nezisková organizácia Návrat, o.z., Bratislava, mesto Fiľakovo, boxer Viliam Tankó, spoločnosť PASELL SLOVAKIA s.r.o., redaktor Jozef Šivák a módny dizajnér Pavol Berky. O laureátoch ocenenia rozhodla medzinárodná Odborná porota.

Showbiz

VIDEO: Najväčšia dáma známych rómskych plesov sa po smrti dočkala pocty.

Oľga Holubová bola výraznou tvárou známych rómskych plesov, ktoré sa organizujú v Bratislave. Aj keď žila v britskom Londýne, na žiadnom nesmela chýbať. Po smrti sa dočkala pocty. Známa kapela jej zložila pieseň.