Veľká Británia, 17.04.2015 Zaujímavosti

Kráľovná Alžbeta II. udelí vyznamenanie rómskemu policajtovi z Čiech.

foto dailymail.co.uk

Policajt Petr Torák dostane v máji vyznamenanie Rad britského impéria, čo je vysoké britské civilné vyznamenanie. Rómovi, ktorý pracuje pre britskú políciu už niekoľko rokov, kráľovná rad zapožičia za služby rómskej komunite. 

Petr Torák žije v Británii od roku 1999, po tom, čo sa jeho rodina rozhodla opustiť Liberec po údajných opakovaných fyzických útokoch neonacistov. V meste Peterborough, ktoré leží asi 120 km severne od Londýna pracuje ako policajt. Tu okrem svojej práce na kriminálnych prípadoch často pomáha svojim britským kolegom pri komunikácii s rómskou komunitou.

"Je to veľká pocta, je vidieť, že tu si vážia ľudí bez toho, aby sa pozerali na ich farbu pleti alebo na ich pôvod,“ povedal policajt pre Český rozhlas.


Po práci sa Petr Torák venuje aj niekoľkým projektom, ktorých cieľom je pomáhať ľuďom z prostredia rómskej komunity. Okrem iného je tiež spoluzakladateľom Asociácie rómskych policajtov.


zdroj textu: Český rozhlas


SÚVISIACI ČLÁNOK: 


PETR TORÁK: Keď som sa dozvedel, že dostanem vyznamenanie, tak som šiel do kolien.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.