Macedónsko/ Skopje, 09.05.2015 Zaujímavosti

ESMA REDŽEPOVA: Najslávnejšia rómska speváčka sveta ukázala ako býva.

foto ER

Esma Redžepova patrí k najznámejším a najpredávanejším rómskym speváčkam sveta. Pozrite sa ako vyzerá jej rezidencia, ktorú má v macedónskom Skopje.

Najpredávanejšia umelkyňa rómskeho pôvodu Esma Redžepova odohrala počas svojej kariéry 29 tisíc koncertov. Podieľala sa na vydaní viac ako 500 platní, držiteľkou je mnohých ocenení či zlatých, platinových albumov. Ten s názvom Gipsy Queen patrí k 20-tim najlepším albumom v histórii world music. Speváčkin najväčší hit Čaje Šukarije, ktorý zložila v 9-tich rokoch, sa objavil na soundtracku k filmu Borat. Rómska kráľovná, celým menom Esma Redžepova Teodosievska bola v roku 1976 vyhlásená v indickom Chandigarhe za kráľovnú rómskej hudby. V roku 1991 ju vo Frankfurte ocenili titulom Primadona európskeho spevu.

Esma Redžepova vystúpila na Slovensku len raz a to v roku 2010 v rámci Gypsy Festu.

Fotogaléria:

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.