Macedónsko/ Skopje, 09.05.2015 Zaujímavosti

ESMA REDŽEPOVA: Najslávnejšia rómska speváčka sveta ukázala ako býva.

foto ER

Esma Redžepova patrí k najznámejším a najpredávanejším rómskym speváčkam sveta. Pozrite sa ako vyzerá jej rezidencia, ktorú má v macedónskom Skopje.

Najpredávanejšia umelkyňa rómskeho pôvodu Esma Redžepova odohrala počas svojej kariéry 29 tisíc koncertov. Podieľala sa na vydaní viac ako 500 platní, držiteľkou je mnohých ocenení či zlatých, platinových albumov. Ten s názvom Gipsy Queen patrí k 20-tim najlepším albumom v histórii world music. Speváčkin najväčší hit Čaje Šukarije, ktorý zložila v 9-tich rokoch, sa objavil na soundtracku k filmu Borat. Rómska kráľovná, celým menom Esma Redžepova Teodosievska bola v roku 1976 vyhlásená v indickom Chandigarhe za kráľovnú rómskej hudby. V roku 1991 ju vo Frankfurte ocenili titulom Primadona európskeho spevu.

Esma Redžepova vystúpila na Slovensku len raz a to v roku 2010 v rámci Gypsy Festu.

Fotogaléria:

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.