19.06.2020 Zaujímavosti

Eiffelovu vežu opätovne sprístupnia koncom júna. 

Eiffelova veža v Paríži sa pripravuje na opätovné privítanie návštevníkov po obmedzení pohybu obyvateľstva v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Návštevníci však spočiatku budú musieť zdolať túto ikonickú pamiatku po schodoch, keďže výťahy nebudú z hygienických dôvodov premávať. Eiffelovku po troch mesiacoch opätovne otvoria 25. júna. Išlo o jej najdlhšie uzatvorenie od druhej svetovej vojny, informovala vo štvrtok spravodajská stanica France 24.

Manažéri dúfajú, že vežu plne sprevádzkujú v priebehu leta, dovtedy budú platiť viaceré bezpečnostné pravidlá. Návštevníci sa nedostanú vyššie než na druhú platformu veže, pričom do začiatku júla bude prístup možný iba po schodoch.

Návštevníci sa budú môcť pohybovať iba jedným smerom a všetky osoby od 11 rokov budú musieť mať tvárové rúško. Úrady odporúčajú turistom rezervovať si vstupenku online. Parížsky magistrát vyjadril tlmený optimizmus v súvislosti s opätovným obnovovaním cestovného ruchu v meste. Od zavedenia pandemických opatrení v marci totiž počet návštevníkov klesol o približne 80 percent.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.