19.06.2020 Zaujímavosti

Eiffelovu vežu opätovne sprístupnia koncom júna. 

Eiffelova veža v Paríži sa pripravuje na opätovné privítanie návštevníkov po obmedzení pohybu obyvateľstva v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Návštevníci však spočiatku budú musieť zdolať túto ikonickú pamiatku po schodoch, keďže výťahy nebudú z hygienických dôvodov premávať. Eiffelovku po troch mesiacoch opätovne otvoria 25. júna. Išlo o jej najdlhšie uzatvorenie od druhej svetovej vojny, informovala vo štvrtok spravodajská stanica France 24.

Manažéri dúfajú, že vežu plne sprevádzkujú v priebehu leta, dovtedy budú platiť viaceré bezpečnostné pravidlá. Návštevníci sa nedostanú vyššie než na druhú platformu veže, pričom do začiatku júla bude prístup možný iba po schodoch.

Návštevníci sa budú môcť pohybovať iba jedným smerom a všetky osoby od 11 rokov budú musieť mať tvárové rúško. Úrady odporúčajú turistom rezervovať si vstupenku online. Parížsky magistrát vyjadril tlmený optimizmus v súvislosti s opätovným obnovovaním cestovného ruchu v meste. Od zavedenia pandemických opatrení v marci totiž počet návštevníkov klesol o približne 80 percent.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.