01.08.2018 Zaujímavosti

Česká televízia nakrúca seriál o diskriminácii. Hviezdou je Bendigov brat!

foto: ČT

Osemdielna miniséria s názvom Lynč z produkcie Českej televízie je kriminálna dráma zasadené do prostredia českého malomesta. Hlavnou témou je rasová diskriminácia a xenofóbia. Na seriálu sa podieľal aj Harold Apter, americký scenárista podpísaný pod Walkerom, Texas Rangerom alebo seriálom Star Trek: Nová generácia. 

Dej seriálu začína príchodom mladého dokumentaristu a blogera Lukáša do malého mesta Buchnova. Pátra po smrti rómskeho chlapca Denisa, svojho kamaráta z detstva.

Nájde ale niečo, čo si nepredstavoval ani v tých najtemnejších nočných morách. Denisovej vražde predchádzal veľmi krutý lynč. Navyše to vyzerá tak, že absolútne bez viny nie je v mestečku snáď nikto.

Druhú hlavnú postavu v seriály obsadil brat známeho speváka, Marsell Bendig. Ten sa prednedávnom predstavil na Slovensku s formáciou Roma Boyz. Tá vystúpila na otváracom koncerte Gypsy Festu. Podujatie finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Národná lotériová spoločnosť TIPOS a Bratislavský samosprávny kraj.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.