16.05.2020 Zaujímavosti

Baziliku sv. Petra vo Vatikáne otvoria pre návštevníkov.

Foto: AP/Andrew Medichini

Bazilika sv. Petra vo Vatikáne sa v pondelok po dvoch mesiacoch opäť otvorí pre návštevníkov. Svätá stolica to oznámila v piatok.

Najväčší katolícky kostol na svete už pracovníci kompletne vydezinfikovali. Ľuďom, ktorí sa zúčastnia na omšiach v Bazilike sv. Petra a ďalších pápežských bazilikách v Ríme, budú merať telesnú teplotu. Takisto budú povinní dodržiavať odstup jeden od druhého a nosiť rúško alebo inú ochranu tváre.

Verejné bohoslužby v talianskych kostoloch obnovia na budúci týždeň v pondelok, avšak za prísnych podmienok, ktoré sú uvedené v protokole podpísanom talianskou konferenciou biskupov a vládou. Vo Vatikáne platili počas pandémie koronavírusu rovnaké opatrenia ako v Taliansku.

Bazilika sv. Petra je zatvorená od 10. marca, keď talianska vláda zaviedla plošné obmedzenie pohybu. Počas týchto obmedzení slúžil pápež František ranné omše v prázdnej bazilike, ktoré v priamom prenose sledovalo vyše 1,5 milióna ľudí.

Predpokladá sa, že všetky pápežské baziliky budú nasledovať odporúčanie talianskej vlády, ktoré limituje počet veriacich v uzavretých priestoroch na 200.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.