16.05.2020 Zaujímavosti

Baziliku sv. Petra vo Vatikáne otvoria pre návštevníkov.

Foto: AP/Andrew Medichini

Bazilika sv. Petra vo Vatikáne sa v pondelok po dvoch mesiacoch opäť otvorí pre návštevníkov. Svätá stolica to oznámila v piatok.

Najväčší katolícky kostol na svete už pracovníci kompletne vydezinfikovali. Ľuďom, ktorí sa zúčastnia na omšiach v Bazilike sv. Petra a ďalších pápežských bazilikách v Ríme, budú merať telesnú teplotu. Takisto budú povinní dodržiavať odstup jeden od druhého a nosiť rúško alebo inú ochranu tváre.

Verejné bohoslužby v talianskych kostoloch obnovia na budúci týždeň v pondelok, avšak za prísnych podmienok, ktoré sú uvedené v protokole podpísanom talianskou konferenciou biskupov a vládou. Vo Vatikáne platili počas pandémie koronavírusu rovnaké opatrenia ako v Taliansku.

Bazilika sv. Petra je zatvorená od 10. marca, keď talianska vláda zaviedla plošné obmedzenie pohybu. Počas týchto obmedzení slúžil pápež František ranné omše v prázdnej bazilike, ktoré v priamom prenose sledovalo vyše 1,5 milióna ľudí.

Predpokladá sa, že všetky pápežské baziliky budú nasledovať odporúčanie talianskej vlády, ktoré limituje počet veriacich v uzavretých priestoroch na 200.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.