VOĽBY: Strana rómskej únie chce obrodu Rómov

ilustračné foto TASR

Bratislava 8. novembra 2011 (TASR) - Na predčasných parlamentných voľbách v marci 2012 sa zúčastní aj Strana rómskej únie (SRÚ). "Chceme aktívne prispieť k obrode Rómov. Ich situácia je neudržateľná," konštatoval predseda strany František Tanko, ktorý prednedávnom uviedol, že jeho strana má približne 15.000 členov.

"Naším cieľom je docieliť zásadný obrat v doterajšom postoji Rómov. Boli by sme radi, keby sa skutočný počet Rómov odrazil vo volebných výsledkoch, kde by títo odovzdali svoje hlasy ich skutočným zástupcom - rómskej strane a rómskym politikom," uviedol Tanko. Súčasne však priznal, že jeho politický subjekt nemá žiadne ilúzie a vie o súčasnej nejednotnosti rómskej menšiny na Slovensku.

 

V roku 2010 rómsku menšinu reprezentovala Strana rómskej koalície. Tanko bol na jej kandidátke na 10. pozícii. Podľa oficiálnych údajov politický subjekt vtedy volilo takmer 7000 ľudí, čo predstavovalo 0,27 percenta z odovzdaných platných hlasov.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.