VOĽBY: Strana rómskej únie chce obrodu Rómov

ilustračné foto TASR

Bratislava 8. novembra 2011 (TASR) - Na predčasných parlamentných voľbách v marci 2012 sa zúčastní aj Strana rómskej únie (SRÚ). "Chceme aktívne prispieť k obrode Rómov. Ich situácia je neudržateľná," konštatoval predseda strany František Tanko, ktorý prednedávnom uviedol, že jeho strana má približne 15.000 členov.

"Naším cieľom je docieliť zásadný obrat v doterajšom postoji Rómov. Boli by sme radi, keby sa skutočný počet Rómov odrazil vo volebných výsledkoch, kde by títo odovzdali svoje hlasy ich skutočným zástupcom - rómskej strane a rómskym politikom," uviedol Tanko. Súčasne však priznal, že jeho politický subjekt nemá žiadne ilúzie a vie o súčasnej nejednotnosti rómskej menšiny na Slovensku.

 

V roku 2010 rómsku menšinu reprezentovala Strana rómskej koalície. Tanko bol na jej kandidátke na 10. pozícii. Podľa oficiálnych údajov politický subjekt vtedy volilo takmer 7000 ľudí, čo predstavovalo 0,27 percenta z odovzdaných platných hlasov.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.