VOĽBY: Polícia bude hliadkovať pri volebných miestnostiach

ilustračné foto TASR

Bratislava 24. februára 2012 (Gipsy Television/ Paulína JANOVÁ) - Polícia sa v súvislosti s voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky pripravuje na zabezpečenie pokoja, nerušeného priebehu volieb, ako aj ochrany verejného poriadku. Predčasné parlamenté voľby sa totiž budú konať už o 16 dní.

"10. marca tohto roka budú policajné hliadky venovať zvýšenú pozornosť ochrane sídiel volebných komisií a ich blízkemu okoliu. V mestách a obciach budú dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky," uviedla pre Gipsy Television Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ.

 

V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. V prípade potreby budú pripravené aj ďalšie špeciálne policajné útvary a pyrotechnici. Osobitnú pozornosť venujeme okrem iného aj prípadom „tzv. kupovania hlasov". Ide o trestný čin Volebnej korupcie, ktorý pribudol v Trestnom zákone 1. septembra minulého roka. Každý prijatý podnet alebo trestné oznámenie pre podozrenie z trestnej činnosti, či priestupku preveríme. Páchateľom tohto trestného činu hrozí trest odňatím slobody až na dva roky a v niektorých prípadoch na jeden až päť rokov.

 

Akékoľvek poznatky, ktoré môžu smerovať k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatné telefónne číslo 158.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Biely dom podporuje úplný zákaz TikToku. Čo to znamená pre Slovensko?

Biely dom podporil návrh zákona, ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplne zakázať čínsku aplikáciu TikTok na zdieľanie videí. Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.