VOĽBY: Polícia bude hliadkovať pri volebných miestnostiach

ilustračné foto TASR

Bratislava 24. februára 2012 (Gipsy Television/ Paulína JANOVÁ) - Polícia sa v súvislosti s voľbami do Národnej rady Slovenskej republiky pripravuje na zabezpečenie pokoja, nerušeného priebehu volieb, ako aj ochrany verejného poriadku. Predčasné parlamenté voľby sa totiž budú konať už o 16 dní.

"10. marca tohto roka budú policajné hliadky venovať zvýšenú pozornosť ochrane sídiel volebných komisií a ich blízkemu okoliu. V mestách a obciach budú dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky," uviedla pre Gipsy Television Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ.

 

V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. V prípade potreby budú pripravené aj ďalšie špeciálne policajné útvary a pyrotechnici. Osobitnú pozornosť venujeme okrem iného aj prípadom „tzv. kupovania hlasov". Ide o trestný čin Volebnej korupcie, ktorý pribudol v Trestnom zákone 1. septembra minulého roka. Každý prijatý podnet alebo trestné oznámenie pre podozrenie z trestnej činnosti, či priestupku preveríme. Páchateľom tohto trestného činu hrozí trest odňatím slobody až na dva roky a v niektorých prípadoch na jeden až päť rokov.

 

Akékoľvek poznatky, ktoré môžu smerovať k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatné telefónne číslo 158.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Andrej Kiska nám ukázal modely, ktoré navrhli aj rómski dizajnéri a ušili rómske krajčírky.

Bývalý prezident SR Andrej Kiska vytvoril filantropický projekt, ktorý ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu odevov, ale umožňuje aj pomôcť zmeniť osud ľudí, ktorí žijú v osadách.

Showbiz

Druhá séria obľúbeného seriálu Iveta je nakrútená. Alžbeta Ferencová dostáva ponuky.

Pred tromi týždňami padla posledná klapka pri nakrúcaní 2. série najsledovanejšieho jojkárskeho seriálu roka 2023. Iveta sa už čoskoro objaví opäť na televíznych obrazovkách.