ZVOLEN: Komisia preveruje podnet o kupovaní hlasov

foto TASR

Zvolen 27. novembra 2010, 11.38 hod. (TASR) - Podnet miestnej volebnej komisie o kupovaní hlasov z radov rómskeho obyvateľstva rieši Obvodná volebná komisia (ObVK) vo Zvolene.

Ako TASR povedala zapisovateľka ObVK Alena Filová, pred okrskovou volebnou miestnosťou, ktorá je v osemročnom gymnáziu na Okružnej ulici v mestskej časti Sekier - Lipovec, bolo údajne viacero Rómov, ktorí mali napísané na lístku, koho majú zakrúžkovať. "Naši členovia komisie išli momentálne tento podnet preveriť," uviedla.


Podľa Filovej členovia ObVK dohliadajú na základe žiadosti okrskovej volebnej komisie priamo aj na priebeh volieb v obci Domaníky v okrese Krupina. V okrskovej volebnej miestnosti, ktorá sídli vo foyeri Mestského úradu vo Zvolene, odvolilo do 11.00 h približne 100 z 1412 zaregistrovaných voličov. Podľa jednej členky komisie za menšou účasťou je počasie, keďže v meste od rána sneží. "Ľudia začali viac chodiť až po desiatej," uviedla.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.