24.08.2021 SPRÁVY

Zuzana Kumanová končí vo vláde! Remišová žiada jej odchod.

Reprofoto Gipsy Television

Zuzana Kumanová zo strany Za ľudí končí vo funkcii štátnej tajomníčky Ministerstva kultúry SR. Vláda má na stredajšom rokovaní rozhodovať o jej odvolaní z funkcie.

Zuzana Kumanová je doteraz jedinou Rómkou v histórii samostatného Slovenska, ktorá bola súčasťou vlády. Po takmer roku ale vo funkcii končí. Čo je dôvodom jej náhleho odchodu nie je známe. Podľa našich informácii to nevie ani samotná politička. Jej stranícka šéfka, Veronika Remišová, má na stredajšie rokovanie vlády predložiť návrh na jej odvolanie z funkcie. Gipsy Television to potvrdila Kumanová.

V strane Za ľudí to dlhodobo vrie. Medzi členmi prevláda nespokojnosť s vedením Veroniky Remišovej. Časť poslancov ju chce nahradiť ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. 

Remišová už odvolala z funkcie generálneho manažéra strany a bývalého poradcu a hovorcu Andreja Kisku – Romana Krpelana. Ten sa o odvolaní dozvedel len cez SMS správu. 

Zuzana Kumanová sa verejne k straníckemu sporu nevyjadrovala. Na ministerstve kultúry ju má nahradiť poslankyňa Viera Leščáková - Remišovej spojenkyňa v straníckom spore. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Muž na pumpe odsával benzín z nádrže s vysávačom, spôsobil výbuch.

Vodič auta, ktorý v sobotu večer na čerpacej stanici v nemeckom meste Witten namiesto nafty omylom natankoval benzín, sa pokúsil túto chybu napraviť použitím vysávača, čím však spôsobil výbuch.

Showbiz

Deško Band z Košíc avizuje nový album. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na videoklip.

Obľúbená košická kapela Deško Band avizuje vydanie nového albumu. Termín zatiaľ nezverejnila.