21.05.2020 SPRÁVY

Zubní lekári už opäť pracujú v štandardnom režime.

Ilustračné foto

Zubné ambulancie od 20. mája fungujú opäť v štandardnom režime. Zubní lekári robia už aj preventívne prehliadky.

V zubných ambulanciách bude celý dentálny tím aj naďalej používať ochranné prostriedky. Pacienti vrátane tých akútnych s bolesťou sa majú v aktuálnych podmienkach na ošetrenie objednať telefonicky alebo e-mailom. Pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia musia mať na tvári rúško a personál zubnej ambulancie musí mať vždy prehľad, ktoré osoby v danom momente boli v čakárni.

"Ideálne, ak je v čakárni iba jedna osoba. Pacient pri vstupe do zariadenia si následne dezinfikuje ruky dezinfekčným prípravkom s obsahom alkoholu. Personál v zubnej ambulancii musí mať predpísané ochranné prostriedky," uviedol prezident SKZL Igor Moravčík.

Pred vyšetrením pacientovi odmerajú teplotu a vyplní anamnestický dotazník, v ktorom sú otázky na príznaky respiračného ochorenia, možný kontakt s infikovanou osobou, či nie je v karanténe, či nemá odporúčanie na domácu izoláciu a monitoring zdravia. Rovnako či nebol testovaný na ochorenie COVID-19, ak áno s akým výsledkom.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.