Žilina, 27.10.2016 SPRÁVY

Žilinskí Rómovia z vyhorenej bytovky pôjdu do unimobuniek.

Mestskí poslanci dnes rozhodli o tom, že 120 ľudí z vyhorenej bytovky premiestnia do unimobuniek. Žilinu to bude stáť asi 150 tisíc eur. Čo bude s poškodenou bytovkou je zatiaľ neisté.

"Zastupiteľstvo schválilo primátorovi možnosť urobiť potrebnú rozpočtovú zmenu na riešenie situácie s obyvateľmi, aby tak mohla byť čím skôr uvoľnená telocvičňa pre potreby školy. O ďalšom konkrétnom postupe sa rozhodne v najbližších dňoch," povedal pre Gipsy Televison hovorca mesta, Pavol Čorba.

Mimoriadne mestské zastupiteľstvo rozhodovalo dnes o ďalšom vývoji situácie obyvateľov za spoluúčasti zástupcov z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity Petra Jendrála, Stanislava Vospálka a Ladislava Chynoradského. Tí presadzovali rekonštrukciu bytového domu. Podľa prepočtov radnice by to stálo minimálne 300 tisíc eur.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Premiér Heger kričal: Lačho chaben! P. Pollák vydal kuchársku knihu.

Krst výnimočnej knihy receptov! Europoslanec Peter Pollák predstavil kuchársku knihu Čaro rómskej kuchyne, v ktorej zhromaždil 52 receptov z celej Európy.

Showbiz

Známe osobnosti vám prajú krásne Vianoce.

Známe osobnosti ako napríklad duo Mamuko Berci, pästiar František Tankó, speváčka Gitana, raper Boki či europoslancec Peter Pollák Vám, našim čitateľom a divákom, prajú krásne Vianoce. Pýtali sme sa ich aj nato, ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku.