14.02.2020 SPRÁVY

ZDRAŽOVANIE: Od januára sa ceny medziročne zvýšili o 3 percent.

Foto: trendweb.sk

V januári 2020 v porovnaní s januárom 2019 sa spotrebiteľské ceny v úhrne zvýšili o 3 %.

Vzrástli ceny v odboroch doprava o 5,6 %, vzdelávanie o 4,9 %, potraviny a nealkoholické nápoje o 4,4 %, rozličné tovary a služby o 3,2 %, rekreácia a kultúra o 2,9 %, bývanie, vodu, elektrinu, plyn a ostatné palivá o 2,8 %, pošty a spoje o 2,1 %, reštaurácie a hotely o 2 %, alkoholické nápoje a tabak o 1,9 %, nábytok, bytové zariadenie a bežná údržba domácnosti o 1,7 %, zdravotníctvo o 1,4 %, odevy a obuv o 1 %. Informoval o tom Štatistický úrad.

Spotrebiteľské ceny v januári 2020 v porovnaní s decembrom 2019 sa v úhrne zvýšili o 1,2 %. Vzrástli ceny v odboroch potraviny a nealkoholické nápoje o 2,2 %, bývanie, voda, elektrina, plyn a ostatné palivá o 1,7 %, doprava o 1,6 %, rekreácia a kultúra o 1 %, zdravotníctvo, rozličné tovary a služby zhodne o 0,8 %, alkoholické nápoje a tabak, reštaurácie a hotely zhodne o 0,7 %, vzdelávanie o 0,5 %, nábytok, bytové zariadenie a bežná údržba domácnosti o 0,3 %. Znížili sa ceny odevov a obuvi o 1,5 %. Nezmenili sa ceny za pošty a spoje. 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.