03.12.2019 SPRÁVY

VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!

Igor Matovič, líder strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, v utorok zverejnil zoznam 150 mien, ktoré v nadchádzajúcich voľbách do Národnej rady SR zabojujú o hlasy voličov.

Po Moste-Híd je OĽANO druhou stranou, ktorá má na svojej kandidačnej listine viacerých Rómov. Kým koaličný Most-Híd lovil osobnosti v Rómskej iniciatíve Slovenska, Matovič sa rozhodol pre spoluprácu so Stranou rómskej koalície. 

Jej traja členovia dostali miesto na kandidátke 35, 118 a 128. Ide o sociálnu pracovníčku Jarmilu Vaňovú, pedagogičku Ingrid Lukáčovú a starostu obce Bystrany Františka Žigu.

Najlepšie miesto na kandidátke spomedzi Rómov dostal Peter Pollák ml.

Najlepšie miesto na kandidátke Obyčajných ľudí dostal 28 ročný Peter Pollák z Levoče. O hlasy voličov sa bude uchádzať z tridsiateho miesta. 

Hneď poňom nasleduje ďalší Róm, Ján Herák, ktorý sa aktivizuje v práci s deťmi z detských domovov. Na 126. mieste je zase sociálna pracovníčka Monika Horváthová z obce Lastovce. Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.