VOĽBY: Pre podozrenie z manipulácie voľby na Luníku IX na 10 minút prerušili

foto TASR

Košice 27. novembra 2010, 13.20 hod. (TASR) Voľby do orgánov územnej samosprávy na košickom sídlisku Luník IX boli okolo poludnia zhruba na 10 minút prerušené. Rozhodol o tom predseda miestnej volebnej komisie Ladislav Petráš.

"Stalo sa tak na žiadosť predsedu jednej z okrskových volebných komisií, kde si všimli, že jeden volič prišiel do volebnej miestnosti s papierikom, kde mal presne popísané, akým spôsobom má krúžkovať
volebné lístky," uviedol Petráš pre TASR.

 

Dodal, že na miesto prišli zástupcovia mestskej volebnej komisie, ktorí prípad prešetrili, podobne tak urobili aj príslušníci Policajného zboru, ktorí zisťovali, či na voliča nebol vyvíjaný nátlak. "Po prešetrení prípadu mestská volebná komisia rozhodla, že zákon porušený nebol a voľby asi po desiatich minútach pokračovali," uzavrel Petráš.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.