VOJANY: Obec vyhlásila pre stúpanie vnútorných vôd 3. stupeň povodňovej aktivity

ilustračné foto TASR

Vojany 14. januára 2011 (TASR) - K viacerým rodinným domom vo Vojanoch, okres Michalovce, sa v dôsledku dažďových zrážok v uplynulých dňoch dostali vnútorné vody, ktoré nestíha odčerpávať z melioračného kanála neďaleká prečerpávacia stanica do Laborca. Starosta Štefan Czinke dnes preto vyhlásil tretí stupeň povodňovej aktivity.

"Máme problémy na ulici, kde býva rómska komunita, voda sa nachádza v tesnej blízkosti jej rodinných domov. Bolo by potrebné posilniť činnosť prečerpávacej stanice väčšími mobilnými čerpadlami, preto sme sem pozvali zástupcov Hasičského a záchranného zboru a Obvodného úradu životného prostredia v Michalovciach," informoval Czinke.


Vnútorné vody sa podľa jeho slov dostali do tesnej blízkosti asi desiatich rodinných domov a vzostup hladiny by mohli podľa jeho slov ovplyvniť ďalšie dažde. "Zrážky hlásili dnes aj v piatok, takže vylúčiť sa to nedá, uvidíme, ako sa to vyvinie," uzavrel Czinke.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.