07.07.2020 SPRÁVY

Vo Veľkej Británii viaceré bary opäť zatvorili.

Foto: Sky News

Viacero pohostinstiev v rôznych častiach Anglicka museli znovu uzavrieť po tom, ako sa medzi ich zákazníkmi objavil nový koronavírus.  Stalo sa tak len niekoľko dní po ich opätovnom otvorení.

Krčma v meste Burnham-on-Sea v juhozápadnej časti Anglicka na Facebooku napísala, že zatvorila svoju prevádzku z dôvodu pozitívneho testu zákazníka na COVID-19. Obdobné rozhodnutia prijali z rovnakých dôvodov aj majitelia pubov v grófstve West Yorkshire a v juhoanglickom Gosporte.

Bary a reštaurácie v Anglicku sa mohli v sobotu znovu otvoriť po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu. Polícia počas víkendu viacerým pohostinstvám v Londýne a ďalších mestách prikázala, aby zatvorili svoje prevádzky po tom, ako ich vonkajšie priestory zaplnili ľudia. Mnohí z návštevníkov podľa DPA zjavne nedodržiavali pravidlá v oblasti dodržiavania rozstupov.

Britský premiér Boris Johnson upozornil, že vláda môže nariadiť uzavretie niektorých oblastí krajiny, ak ľudia nebudú rešpektovať spoločenský odstup v znovuotvorených puboch, kaviarňach a reštauráciách.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.