07.07.2020 SPRÁVY

Vo Veľkej Británii viaceré bary opäť zatvorili.

Foto: Sky News

Viacero pohostinstiev v rôznych častiach Anglicka museli znovu uzavrieť po tom, ako sa medzi ich zákazníkmi objavil nový koronavírus.  Stalo sa tak len niekoľko dní po ich opätovnom otvorení.

Krčma v meste Burnham-on-Sea v juhozápadnej časti Anglicka na Facebooku napísala, že zatvorila svoju prevádzku z dôvodu pozitívneho testu zákazníka na COVID-19. Obdobné rozhodnutia prijali z rovnakých dôvodov aj majitelia pubov v grófstve West Yorkshire a v juhoanglickom Gosporte.

Bary a reštaurácie v Anglicku sa mohli v sobotu znovu otvoriť po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu. Polícia počas víkendu viacerým pohostinstvám v Londýne a ďalších mestách prikázala, aby zatvorili svoje prevádzky po tom, ako ich vonkajšie priestory zaplnili ľudia. Mnohí z návštevníkov podľa DPA zjavne nedodržiavali pravidlá v oblasti dodržiavania rozstupov.

Britský premiér Boris Johnson upozornil, že vláda môže nariadiť uzavretie niektorých oblastí krajiny, ak ľudia nebudú rešpektovať spoločenský odstup v znovuotvorených puboch, kaviarňach a reštauráciách.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.