22.06.2020 SPRÁVY

Vláda by mala Žehre uvoľniť viac ako 100-tisíc eur. Dôvodom je koronavírus.

Obec Žehra by mala dostať od vlády 101.060,52 eura. Peniaze majú slúžiť na zaplatenie výdavkov, ktoré obci vznikli počas toho, keď jej obyvatelia boli v karanténe.

Vyplýva to z Návrhu na úhradu priebežných výdavkov súvisiacich s vykonávaním úloh a opatrení počas mimoriadnej situácie v marginalizovaných rómskych komunitách v územnej pôsobnosti Okresného úradu Spišská Nová Ves. Ministerstvo vnútra predložilo v pondelok návrh do medzirezortného pripomienkového konania v zrýchlenom konaní.

Opatrenia sa na území obce Žehra vykonávali od 16. marca do 11. júna 2020. "Priebežné výdavky, vynaložené a plánované, v sume 101.060,52 eura súvisia s plnením opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, opatrení civilnej ochrany obyvateľstva pri riešení krízovej situácie počas ochorenia COVID-19 a izolácie marginalizovaných rómskych komunít," ozrejmil rezort. Celkové výdavky obec Žehra predloží na overenie Okresnému úradu Spišská Nová Ves po odvolaní mimoriadnej situácie na území SR.

V obci identifikovali počas testovania v rámci akcie Karusel 72 infikovaných ľudí.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.