18.02.2020 SPRÁVY

VIEME PRVÍ: NAKA sa už zaoberá výrokmi Kotlebovca, ktorý skopával Rómov do rieky.

Foto: Lenka Haniková

Národná kriminálna agentúra sa už zaoberá výrokmi okresného predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko vo Vranove nad Topľou Jozefa Mihalčina. Gipsy Television to potvrdilo Prezídium Policajného zboru.

Okresný predseda Ľudovej strany Naše Slovensko vo Vranove nad Topľou Jozef Mihalčin sa verejne chválil, ako v mladosti hádzal Rómov z mosta do rieky. "Ja keď som mal 18 rokov, tak Cigáni chodili iba po most. A keď prišli na most, tam už som ich skopal a hodil do Tople. Furt to boli špiny, ktoré nemali čo v meste robiť," povedal Mihalčin vo videu.

Člen ĽSNS otvorene povzbudzoval ľudí, aby voči Rómom použili násilie. "Ten Cigán je dvesto metrov od mojej ulice, za chvíľu bude u vás, zoberie vám dom," povedal Mihalčin. Kotlebovec zároveň spájal problematiku Rómov s utečencami i Európskou úniou.

Video zverejnila podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Biháriová. Vzniklo asi počas mítingu. Mihalčin pred tromi rokmi kandidoval za prešovského župana. "Od dňa, keď nastúpim na úrad, do roka a do dňa skončíme s otázkou cigánskej menšiny. Jednoducho ju vymažem zo slovníka v Prešovskom kraji. Nebude žiadna otázka cigánska, nič," povedal Mihalčin vo videu.

Výrokmi sa už zaoberá NAKA.

Výroky Mihalčina vzbudzujú dojem, že všetci Rómovia kradnú a páchajú kriminalitu. Mnohí ich na sociálnych sieťach označili za rasistické. Národná kriminálna agentúra výroky Mihalčina preto preveruje. "Uvedenými vyjadreniami sa národná kriminálna agentúra zaoberá," uviedol pre Gipsy Television Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.