28.10.2019 SPRÁVY

VIDEO: Žijete v Anglicku? Zisťovali sme čo sa pre vás zmení po Brexite.

Európska únia odložila rozhodnutie o tom, ako dlho má trvať odklad vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ. Únia o tom rozhodne tento týždeň. 

Veľvyslanci 27 členských štátov Únie, bez britského ambasádora, sa dohodli, že brexit naplánovaný na 31. októbra má byť odložený. Prebiehajú však stále rozhovory o tom, ako dlho by mal odklad brexitu trvať. Stretnutie veľvyslancov bude v pondelok alebo v utorok.Najčastejšie sa skloňuje možnosť predĺžiť lehotu na vystúpenie Británie z EÚ o ďalšie tri mesiace, teda do konca januára 2020. O takto dlhé predĺženie úniu požiadala aj britská vláda. Jej premiér Boris Johnson však stále razí svoju verziu, že krajina musí z únie vystúpiť čím skôr.

Ako sa Brexit dotkne Slovákov, sme sa pýtali analytika portálu Euractiv.sk Radovana Geista.  Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

SAM KHERE: Ovplyvňuje náboženstvo život Róm?

Náboženské misie, ktoré fungujú v rómskych osadách, majú veľký vplyv na sociálne začleňovanie Rómov. Tvrdia to nielen experti, ale aj samotné cirkvi. Práca tradičných, ale i netradičných náboženských hnutí sa preto javí ako mimoriadne účinný nástroj.

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!