27.09.2020 SPRÁVY

VIDEO: V Londýne protestovali proti epidemiologickým opatreniam.

Foto: Frank Augstein

Polícia v Londýne v sobotu predčasne ukončila demonštráciu na Trafalgarskom námestí proti opatreniam zavedeným v súvislosti s koronavírusovou pandémiou. Podľa polície protestujúci nedodržiavali vzájomné rozstupy.

Tisíce ľudí, z ktorých väčšina nemala na tvári ochranné rúška, si prišli na zhromaždenie vypočuť rečníkov, ktorí kritizovali obmedzenia zavedené vládou. Tvrdili, že ide o prehnanú reakciu na pandémiu, ktorá zbytočne obmedzuje ľudské práva a slobodu prejavu.

Polícia ešte pred samotným protestom uviedla, že jej príslušníci budú s ľuďmi hovoriť a vysvetľovať im, že je potrebné dodržiavať bezpečný fyzický odstup. V prípade, že sa toto opatrenie nebude dodržiavať, prikročia k donucovacím prostriedkom. Na začiatku protestu bolo policajtov vidieť na okraji davu, no nijako nezasahovali.

Podobná demonštrácia proti koronavírusovým obmedzeniam sa na Trafalgarskom námestí konala aj pred týždňom. Polícia uviedla, že na proteste došlo k násilnostiam zo strany malej menšiny demonštrantov a niekoľkí jej príslušníci utrpeli zranenia. V Británii hlásili v piatok 6874 nových prípadov nákazy novým koronavírusom a 34 úmrtí. Celkovo v krajine zaznamenali už takmer 42.000 úmrtí, čo je najviac v Európe.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.