28.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: V Jarovniciach majú Covid-19 Nerómovia. V osade sa boja, že sa od nich nakazia.

Foto: Gipsy Television

V obci Jarovnice pri Prešove má nový koronavírus 10 Nerómov. Tamojší obyvatelia sa boja, že infekčné ochorenie sa dostane aj do tamojšej osady. V dedine preto sprísnili hygienické opatrenia.

"Teraz sa nakazili Nerómovia, máme veľké obavy, pretože máme malé deti a sú tu aj starší ľudia," povedal pre Gipsy Television obyvateľ tamojšej osady Roman Husár.

V Jarovniciach sú dve základné školy. Jednu z nich už pre šíriace sa infekčné ochorenie zatvorili. Medzi nakazenými majú byť aj tamojšie učiteľky. "Učiteľky cestujú a nechceme, aby sa od nich naše deti v škole nakazili," povedala rozhorčená matka, Marcela Kalejová.

"Máme desať pozitívnych. Zatiaľ to riešime tak, že sme zatvorili základnú školu, ktorú navštevuje 350 detí," povedal pre Gipsy Television starosta obce Florián Giňa.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Úrad splnomocnenkyne vlády chcú presunúť pod Matovičov úrad.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity si chce zobrať pod svoje krídla premiér Igor Matovič. Dôvodom má byť posilnenie úradu a jeho kompetencií.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. tvrdí, že COVID-19 nie je náhoda!

Nový koronavírus sa nevyhýba ani umelcom. Infekčné ochorenie prekonal aj spevák Igor Kmeťo mladší. Pred časom bol hospitalizovaný na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch.