28.10.2020 SPRÁVY

VIDEO: V Jarovniciach majú Covid-19 Nerómovia. V osade sa boja, že sa od nich nakazia.

Foto: Gipsy Television

V obci Jarovnice pri Prešove má nový koronavírus 10 Nerómov. Tamojší obyvatelia sa boja, že infekčné ochorenie sa dostane aj do tamojšej osady. V dedine preto sprísnili hygienické opatrenia.

"Teraz sa nakazili Nerómovia, máme veľké obavy, pretože máme malé deti a sú tu aj starší ľudia," povedal pre Gipsy Television obyvateľ tamojšej osady Roman Husár.

V Jarovniciach sú dve základné školy. Jednu z nich už pre šíriace sa infekčné ochorenie zatvorili. Medzi nakazenými majú byť aj tamojšie učiteľky. "Učiteľky cestujú a nechceme, aby sa od nich naše deti v škole nakazili," povedala rozhorčená matka, Marcela Kalejová.

"Máme desať pozitívnych. Zatiaľ to riešime tak, že sme zatvorili základnú školu, ktorú navštevuje 350 detí," povedal pre Gipsy Television starosta obce Florián Giňa.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.